mihin on hävinnyt hyvat laulajat? nykyiset oopperalaulajat vain huutavat kireillä kurkuillaan eikä kropan mukana olosta eli"pohjista loe tietoakaan... Korvia koskee kun käy oopperassa. Valitettavasti tilanne näkyy jo äänen menetyksinä oopperassa.Toivottavasti sibassa kiinnitetään asiaan huomiota,olisiko syytä vaihtaa opettajat?
missä vika
5
367
Vastaukset
- Ammatilainen
Mitä oopperasta? Se ei ole puhetta, ei musiikkia, paljon melua tyhjästä. Jengi vetää keppanaa huuleen auditoriossa, massuttaa lihapiirakkaa, lyö saappaalla tahtia ja itkee vetisissä paikoissa. Herkimmiltä valuu keltainen kymi pitkin reittä kun joku delppii tai lähentelee lavalla.
Mikä sirkus.- törppis
baletti on aina ollut täynnä toisiaan himoavia homoja. Mutta nyt oopperakin on täynnä ässävikaisia homoja. Ei ihme, että melkein kaikilla lima kurkussa. Ei laulu sitten oikein suju. Oopperaan pitäisi kiireesti viedä muutama heterokin. Heteroerotiikka lisää laulun kiimaisuutta eli laatua. Homot ovat limaisia kähisijöitä eli hitaasti honottavia kaunolaulajia.
- piano man
törppis kirjoitti:
baletti on aina ollut täynnä toisiaan himoavia homoja. Mutta nyt oopperakin on täynnä ässävikaisia homoja. Ei ihme, että melkein kaikilla lima kurkussa. Ei laulu sitten oikein suju. Oopperaan pitäisi kiireesti viedä muutama heterokin. Heteroerotiikka lisää laulun kiimaisuutta eli laatua. Homot ovat limaisia kähisijöitä eli hitaasti honottavia kaunolaulajia.
saman yksilön toimesta. Kyllä on kaverilla ankea elämä! =)
- Ammattilainen
piano man kirjoitti:
saman yksilön toimesta. Kyllä on kaverilla ankea elämä! =)
En huomannutkaan kirjoittaneeni muillakin nickeillä. Onneksi piano man huomasi. Vai olenkohan minä piano man?
Asiasta toiseen, arvelen että piano man on ooopperamaneja. Mites keppanan kulutus auditoriossa? - piano man
Ammattilainen kirjoitti:
En huomannutkaan kirjoittaneeni muillakin nickeillä. Onneksi piano man huomasi. Vai olenkohan minä piano man?
Asiasta toiseen, arvelen että piano man on ooopperamaneja. Mites keppanan kulutus auditoriossa?muka vastata? Ja jos vastaan, sanon joko lol tai lmao.
Eiköhän jokainen palstalla olija jo tunne piano manin. =)
Ei antipatioita ketään säveltäjää kohtaan eikä agitaatiota seksuaalisia vähemmistöjä kohtaan.
Ainoastaan äärimmäisen tarkka diskurssianalyyttinen silmä! =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376