synkkään pohjolaan.....Pitäkää huoli itsestänne....Pitääkös se paikkansa et ihminen on sitä mitä se syö......?...Ai jaa...No tänään otan sit sen riskin...taas....Kärsitään kun tavataan...röh;o)
Lämmin aamuinen tervehdys
quistis
581401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Toivottavasti minä ainakaan en ole sitä mitä syön, kamala ajatuskin.
...tai vaikkapa kasviksia,,,Silloinhan on vain pelkkä...eiiiiiii...ei hyvä....Enkuitenkaan halua olla ihan possukaan...Nooh aasia mä en missään tapauksessa syö ja hanhikin..ei kiitos...No huh..Onneksi en juuri kalaakaan syö....;o))
porkkanaa? No mielellään jotain elävää mutta ei sellaista joka liikkuu ja josta lähtee ääntä.
ei elävää suuhun..tota..juuh...Heh..Etanoita en kyl söis ihan heti:o))
huono puoli että jos on laaja lautanen niin eihän niitä saa kiinni mitenkään, vikkeliä kun ovat.
elellä rauhassa...Eips haittaa vaik "eväs" karkaisikin ohi suun;o))
torstai on toivoa täynnä:)))
Täytyy taas mennä..SY ottaa mesellä yhteyttä.
Siskolle terveisiä:o)))
takaisinkin käskettiin sanoa hyvien joulunodotusten kera:=)))
ja kiittää lämpimästi viestin tuojaa..Ei ammu häntä alas:o))
Siipeni ovatkin aika väsyneet tämänpäiväisistä lentelemisistä:=))
ammutaan kun tavataan. ;-))
Synkkää näyttää olevan, kun tuo möllykkäkään ei ole vielä noussu..
Huomenta vaan kaikille.
Eihän toi ollu uhkaus vain....Kas nautojahan me ei olla...Eihän:o)
me nimittäin ollaan aikas eläimellinen sakki, siis tarkoitan meidän perhe.
Löytyy sikaa,(kanikamelimuulikin), lehmää, ja jopa kolme pientä porsasta..joten sen verran haluan poiketa joukosta jotta olen lehmä. ;-))
Ja ihan tyytyväinen osaani. ;-))
porsasta:=)))Mites se Iso Paha Susi sielläpäin jakselee;)?
sellanen karjujen karju. ;-))
Hyvin voi, ja voi emakkokin vai lehmäkö se oli..
Paremmin ei voisi mennäkkään, elämä asettunut oikeisiin uomiin ja kaiken lisäksi hymyilee. ;-)
Mites se Turun Susi voi??
on ihanan kauniit,kosteat ja isot silmät:o)))
minulla ei taida olla kosteat eikä liioin hirmusen isotkaan silmät, kauniit ne kyllä on, mutta ei molokeroita. ;-))
on hurjan lutuset ja vetoavat...Juuh..kauniit on sun silmäsi...ammu:o))))))))))
mutta minä en halua että minun silmät on lutuset. ;-) Vetoavat ne saa olla mutta ei lehmämäiset. ;-))
Pitäs vielä miettiä mikä rotu olis hieno... ;-))
suomenkarjaa edustava rotuyksilö...Sellanen joita Miina Äkkijyrkkä yrittää pelastaa sukupuutolta:o)))
Ne sarvipäiset friisiläiset niin kopsakan näköisiä...Onks ne AIKAS MUSTAVALKOISIA...:O/
tätä Nallea itseään,niin uskomattoman paljon on rauhottunut;=)))On näet löytynyt motivaatiota elää tätä elämää ihmismäisellä tavalla.Viinaksia en ota kuin kerran kk:ssa ja röökaamistakin yritän vähentää:))
Kyllä se aito rakkaus saa ihmeitä aikaan..
sieltä tulee jo oikeaa tekstiä. ;-))
Vähän aikaa siinä meni kun sinäkin ymmärsit.. ;-)
Mutta hyvä näin, Onnea Sinulle ja SY:lle!!
;-)))
ihan maatiais hieho. ;-))
MUUUUUUUU......Onneksi olen sellanen luomutilan yksilö, joka saa kirmata kesät laitumella ja syödä itsensä apilaa täytehensä..
muuuuu.... ;-))
Luulen et hieho..tota noin..Sun tapauksessa on hiukkasen väärä termi;o))
Elä takerru pikkuseikkoihin. ;-))
Hieho mikä hieho, tai no....
;-))
mitäs pienistä...Oles vain hieho...:o))))))))
I:lle ja tytöillekin mukavaa joulun odotusta:)))
kyllä se nyt on vähän niin että ihminen on sitä mitä syö...... tosin edellyttäen sitä että aina syö...ööööööh..... heh.....röh röh...vaan.......=;8)))))))))
Nyt sit menikin kinkkuhalut;o/
...kunnon likka,et hyvvää ruokaa karsasta..)))) Huomenet siulle...))
En karsastakkaan....Ihan suoraan silmiin katson...No ok...en mä sitä läskiä suuhuni tunge...iuh...:o/
konsti siirtyä pyörimällä paikasta toiseen röhröh vaan.
Alamäessä meinaa vain huimata...vauhti niin luja:o))
sit kaikkien näköinen kun syön melkein mitä vaan:=)
hyvännäköonen:o))))))))))Nam:o)
miten voi olla hyvän näköinen jos on kaikkien näköinen:=)
olekkaan kaikkien näköinen...Olet namunen...Oikeestaan suklaata;o))
pitää olla varovainen kun olen suklaan ystävä:=))
Lurps....;o))))))))
..vaan.. jaahas nyt on taas se aika vuodesta että sikamaisuudet alkatvat.. syökää possuu ja niin edelleen.. ja mä syönkin.. kymmenen kilon kinkkuu omassa liemessään..
me ei syödä sikää vaan kalkunaa vaikken mä sitä syö xD
..???.. mää voisin kyllä ottaa kalkkunaakin koivesta ja pistää suuhuni..
Mä otan vain pienen ja ohuen palan tosiiiiiiiiii
ylikypsää kinkkua:o)))...Tai siis oikeestaan murusia....
minä nyt sitten jauhelihakeittoa...iuh!!!
söin juuri äsken sitä...
tervehdys sinullekkin......
sä olet nyt jauhelihakeittoa....Olet sikanautaa..nautasikaa..tai possua...Mä en syönytkään tänään lounaalla kuin lanttulaatikkoa....Eiks lantulla ole jotenkin hyvä vaikutus kaaliin;o))
Lämmin aamuinen tervehdys... pah ja pah! Patja oli siirtynyt, kolahdin lattialle ja löin pääni lämpöpatteriin, pekoni ja munat paloivat karrelle, hampaasta (siitä ainoasta) lähti paikka, liukastuin eteisen matolla ja takaraivo turvoksissa, unohdin avaimet sisälle, ulkona harmaata pimeää ja kylmää, rikkinäisestä rännistä vesi syöksyi kauluksen sisään, auton ovi tuulenpuuskasta pisti vasemman jalkani mutkalle, auto ei käynnistynyt ja edelleenkin avaimet sisällä, poliisi yllätti murtautumasta omaan talooni, nyt kisahallin putkassa, onneksi täällä nettiyhteydet pelaa ja kun joskus täältä pääsen kerron lisää... Pah ja vielä kerran pah!
Onnellista pahan päivän iltaa kuitenkin:o))
Toi oli kuin A.Ryllien ja Quun päiväkirjasta....Kohelentin paitulikansalaisen kootut kohellukset päiväkirjan muodossa;o)))
Tervetuloa kunnon koheltajiin;o)))))
sisätiloissa taas. Erehdyin ostamaan jotain luomuruokaa kaupasta. Ne on niitä kitukasvuisia kun ne eivät ole saaneet oikein mitään kasvulle välttämättömiä ravinteita. Kai se on syötävä vaan... Täytyy varoa ensi kerralla.
niin sööttejä,,,jotenkin vetoavat kuluttajaan ja siksi niitä sortuu ostamaan:o)) Ne luomukivuliaat oikein kirkuu omatuntoon vedoten...osta,osta...olet valveutunut kuluttaja,jos ostat...osta....:o/
sinulle quistis :)
Mä oon sitten viljaa..
HYVÄÄ JOULUA KAIKILLE!!!
samoin myös sinulle, kuin myös kaikille muillekin.
kauraa:o))) Jotenkin voisi kuvitella et myös hedelmille perso.....;o))
myös sinulle...Niin ja ihan kaikille....ei niin ihanille ja ihanille myös:o))
sinne Oulun nurkille:)
Pidetään huoli itsestämme ja toisistamme. :o)))Eihän se pidä paikkaansa, että ihminen on sitä, mitä hän syö, eihän? Maanantaina olisin näyttänyt broilerirta, tiistaina muistaakseni lihamurekkeelta, eilen uunikalalta ja tänään spagetti bologneselta! Kärsitään kuiteskin! RÖH... :o)))))))))))))))))))
En minäkään haluais näyttää kalkkunalta jota söin:o/