Niin, elikkäs mielestäsi kauneinta/kauneimpia gospel biisejä? omasta mielenkiinnosta vaan kyselen. Ehkäpä löydän muitakin helmiä. Omia suosikkeja, jotka ovat jääneet soimaan päähän pidemmäksikin aikaa on mm. Bass´n Helen "kutsu minua", Heureka "Sodan jälkeen", "Rakkauden Kulkuri"..
Kaunein Gospel kappale?
15
2500
Vastaukset
- ....
Mulla on suosikkeja ihan kauheesti. Mutta ylipäätään The Rainin ja Bass'n Helenin biisit on ollu mulle läheisiä. Tutustuin myös maata näkyvissä festareilla saksalaiseen Claas-p Jamboriin, jonka musiikki on todella hyvää ja jätkät aivan mahtavia.
- *Gods little princess`*
Tottakai on tosi monia mutta Think Twice soittaa hyvää musiikkia."Ethän tänne jää?" on tosi hyvä laulu,se koskettaa monia.siinä vähän herätellään ihmisiä tulevaan..
- Zibriina
*Gods little princess`* kirjoitti:
Tottakai on tosi monia mutta Think Twice soittaa hyvää musiikkia."Ethän tänne jää?" on tosi hyvä laulu,se koskettaa monia.siinä vähän herätellään ihmisiä tulevaan..
Markus Vuoriselta toi biisi muutti mun maailmankuvan.
- VE..JU
Ehdottomasti Karoliina honkasen:
KIITOS VERESTÄSI JEESUS. - Tepe
Pidän eniten Elvis Presleyn esittämästä kappaleesta In The Garden. Säestys pianokuvioineen on korvia hivelevä, ja laulajahan oli umpimusikaalinen. Löytyy cd:ltä 'How Great Thou Art'.
- -olento
Itse pidän näistä: Terapia - Jäähyväiset, Terapia - Hoosianna, The Rain - Tulta, The Rain - Tuuli Kulkee, Kobaia - Uusi Alku, Sit niitä Turvakytkimen sanoituksia
- kysymykseen
Minun mielestä nämä ovat kauneimpia/koskettavimpia:
Terapia - Jäähyväiset
The Rain - Ellipsis
Ja kaikki HB:n biisit- Hanna
Mun lemppareita ovat Bass'n Helen- Sinä vain Lupaus, Turvakytkimen Maailma ja minä Yksin ja Arielin Läsnä
- erkki
Hanna kirjoitti:
Mun lemppareita ovat Bass'n Helen- Sinä vain Lupaus, Turvakytkimen Maailma ja minä Yksin ja Arielin Läsnä
kysyttäessä kauneimpia gospel-lauluja on vaikea laittaa tähän vain muutamaa on niitä nini paljon erillaisia ja erityylisiäkin lauluja. mutta esim. nykynuorisomusiikista think twicen enkeli on todella hieno laulu. sitten sellainen RomaniGospelin suuruus kun freidiba Boodos joka esiintyi joskus 80-luvulla lauloi kappaleet Jumala ei unohda sua koskaan ja Veri jeesuksen mitkä kauneudessaan on korvia ja sydäntähipovia,musiikillisesti,laulullisesti sekä sanomaltaan. taas saman lauluntekijän(Kyösti Roth) nykymusiikista voisi poimia erittäin kauniin laulun nimeltä "Millainen Hän on?"
- dom berjon
DadsHello: Onnen sain
- fff
Artisti: Robin Mark
Levy: Revival in Belfast
Kappale: How great are you lord - tuppe
Petran vanha kappale Road to Zion tai Juha Tapion Yksi tie.
- Anonyymi
The Road - Kaukainen maa 🎶
- Anonyymi
Mummu ja minä. Outi Terho.
Lisäksi klassikko Minun käteni soi / J Leppilampi. - Anonyymi
Pekka Simojoki: Hyvää matkaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 223984
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu313457Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533264Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu53253Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222879Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod232641Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162340MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142155Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281747IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1541494