hiusravinne pudottaa hiukset?

Olen käyttänyt pari viikkoa priorinia ja tuntuu että hiuksia lähtee paljon enemmän kuin ennen. Voiko priorin aiheuttaa hiustenlähtöä? Jos vaikka jokin ainesosa ei sovikaan minulle?
53282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Moi!
Ihan totta?? Mä oon just itekkii miettiny, et ostaisinko niitä kun hiukset on roacuttan-kuurin takii iha tosi huonossa kunnossa... Itse asiassa aattelin marssii huomenna apteekkiin ostaa niitä priorineja, mut alkoipas epäilyttää!
Höh, mut miekii oisin oikeen kiitollinen jos kommenttei tosta "lääkkeestä" tulis...:)

Äänestä
  • tuskin vielä epäilisin mitään, jos olet vasta pari viikkoa sitä käyttänyt... ei siinä ajassa luulisi vielä merkittäviä muutoksia tapahtuvan.

    Äänestä

  • .m. kirjoitti:

    tuskin vielä epäilisin mitään, jos olet vasta pari viikkoa sitä käyttänyt... ei siinä ajassa luulisi vielä merkittäviä muutoksia tapahtuvan.

    tosta mun pitiki just kysyä.. et millasia kokemuski teil on priorista?vai mikä sen aineen nimi nyt onkaa..

    miten se toimii?lisääk se hiusten kasvua vai tuuheuttaa vai mitä ihmettä? mihin sen teho perustuu?

    oon käyttäny pii,kalkki tapletteja ja niist ei ainkaa oo mitää hyötyy.ja niin ei kuulemma vitamiineistä olekaa,sano jku lääkäri et ne ei auta mitää hiuksissa tai kynsissä..

    Äänestä

  • Milli kirjoitti:

    tosta mun pitiki just kysyä.. et millasia kokemuski teil on priorista?vai mikä sen aineen nimi nyt onkaa..

    miten se toimii?lisääk se hiusten kasvua vai tuuheuttaa vai mitä ihmettä? mihin sen teho perustuu?

    oon käyttäny pii,kalkki tapletteja ja niist ei ainkaa oo mitää hyötyy.ja niin ei kuulemma vitamiineistä olekaa,sano jku lääkäri et ne ei auta mitää hiuksissa tai kynsissä..

    Ostakaa ne vaikuttavat aineet apteekista tai kaupasta, tulee halvemmaksi!Nämä tämmöset ovat "laiskan ihmisen" apu, samat aineet saat muualtakin.Mutta voithan keventää kukkaroasi jos niikseen...

    Äänestä

  • Ei kannata ostaa kirjoitti:

    Ostakaa ne vaikuttavat aineet apteekista tai kaupasta, tulee halvemmaksi!Nämä tämmöset ovat "laiskan ihmisen" apu, samat aineet saat muualtakin.Mutta voithan keventää kukkaroasi jos niikseen...

    Hiukset reagoi kaikkeen n.3kk:den viiveellä.eli hiustenlähtösi ilmeisesti johtuu jostain muusta syystä.Esim.sairastelu,stressi,hormonaaliset muutokset ym. jatka syömistä ihan rauhassa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönenpä kirjoitti:

Olen käyttänyt pari viikkoa priorinia ja tuntuu että hiuksia lähtee paljon enemmän kuin ennen. Voiko priorin aiheuttaa hiustenlähtöä? Jos vaikka jokin ainesosa ei sovikaan minulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu