Kaikissa meissä on omat hyvät sekä huonot puolensa,paljon haukutaan ulkomaalaisia,ja myös suomalaisia miehiä,meitä on joka lähtöön niin miehissä kuin naisissa.aina voivotellaan sitä että jos on moku suhteessa,niin naisen täytyy olla lihava ja typerä,tai jos mies on ottanut ulkomaalaisen naisen silloin sanotaan no eihän se tuolla näöllä suomalaista naista saa,vaikka kuinka miettisin niin en saa päähäni miksi ihmiset ovat todellakin joko katkeria omaan elämäänsä,eivät ole löytäneet sitä omaa rakastaan,tai mikä kelläkin on syynä,eikös pääasia ole se että oli sitten ulkomaalainen vaimo tai mies,niin kun pariskunta itse on onnellisia,eikö jokaisella ihmisellä ole itsellään murheita,eiköhän niihin pitäisi enemmän keskittyä kuin siihen kenet se naapurin Liisa tai naapurin Unto nai?Niikuin sanonta kuuluu.Antaa kaikkien kukkien kukkia rauhassa.Hyvää ja suloisen pehmeää joulua itsekullekkin=)
Hyvät ja Huonot Puolet
Tyytyväinen vaimo
2
647
Vastaukset
- mariouma
Itse olen ajatellut ihan samaa, ja olen ajatellut kirjoittaa asiasta. Mukavaa, että muutkin ajattelevat tästä asiasta samoin kuin minä. Onnellista joulua ja uutta vuotta sinulle :-)
- Jaakkimanpaluu
mitä tekemistä oman rakkaan löytämisellä on siihen, että yli puolet Helsingin turvakotipaikoista on maahanmuuttajien vaimojen käytössä tai että 70% Helsingin keskustan ryöstöistä on maahanmuuttajien tekemiä?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322953- 61341
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201296Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701171- 441129
- 371001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38991Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133947- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36867