Lontoon tulevien olympialaisten kunniaksi kaavaillaan, että kisastadionin viereen rakennettaisiin Euroopan suurin moskeija, jonne mahtuisi rukoilemaan 70 000 ihmistä eli 20 kertaa enemmän kuin Englannin suurimpaan kirkkoon, Liverpoolin katedraaliin.
Rahoitus aiotaan saada Saudi-Arabiasta.
Rakennuttajan ja ääri-islamilaisen terroristijärjestö Tablighi Jamaatin välillä on kuitenkin havaittu kiusallisia yhteyksiä.
Asiasta kertoi Kirkko ja Kaupunki -lehti
Onko Lontoon enää lainkaan kristitty kaupunki? Miksi olympiavieraille pitää esitellä mahdolllisimman ei-brittiläistä kulttuuria moskeijan avulla? Onko kisavieraat tarkoitus karkottaa kaupungista? Mitä kristityt englantilaiset pitävät ajatuksesta ja mölinätorneista? Haluaako suomalainen urheilija urheilla 70 000 rukoilevan muslimin vieressä? Entä terrorivaara?
Lontooseen jättimoskeija
5
453
Vastaukset
- Andronikos
Lontoossa on ollut muslimeja melkeinpä yhtä kauan kuin kristittyjä ja ennen sitä siellä oli pakanoita. Enpä tuota kovin kristittynä kaupunkina pitäisi.
- shunlan
On sulaa hulluutta alkaa moista kyhäämään!
Jos me länsimaiset menisimme esimerkiksi Saudiarabiaan kamelikilpailuja katsomaan ja vaatisimme meille rakennettavaksi noin sadantuhannen ihmisen olut ja viiniteltan! mitäs luulette? tulisikos sellaista?
Jos joka paikkaan ja aina ruvetaan noiden muslimien tahdon mukaan tanssimaan, niin kohta ei muuta ideologiaa ole enään olemassakaan. sinulle kuuluu? huolehdi sinä vain omasta rukoushuoneesta.
- on..
pantava paremmaksi. Tänne on rakennettava maailman suurin moskeija !
- tuskin onnistuu
Enemmistövallan kannattajana jaksan uskoa, ettei moista rakennusta tule nousemaan. Islamin imago on täysin pakkasella.
On erittäin tärkeää, että enemmistö hallitsee ja voi hyvin. Vähemmistöjen on alistuttava.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4741685Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3711464Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641318Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H151279- 100875
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19836Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?65716Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka7712Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15681- 38656