Mitternacht

Deliusin Mitternacht-päätösjakso Elämän messussa taisi olla myös sitä 7:nteen sinfoniaansa lainanneelle Sibeliukselle Mitternacht sinfonikon uralla. Hyvää ötyä!" Käärme sanoi viimeisen sanan.
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sarkastisesti voisi huomauttaa,ettei hän halunnut enempää lypsää Deliusin ideoita,ja poti siksi huonoa omaatuntoa eikä julkaissut enempää suurteoksia.

Äänestä
  • Minusta kuulosti siltä,kuin Sibbe olisi bongannut Tapiolan keskeisen alati moduloivan motiivin Pariisista, Song of the Great city, Yökappaleesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Snake kirjoitti:

Deliusin Mitternacht-päätösjakso Elämän messussa taisi olla myös sitä 7:nteen sinfoniaansa lainanneelle Sibeliukselle Mitternacht sinfonikon uralla. Hyvää ötyä!" Käärme sanoi viimeisen sanan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu