Jouluterveiset

Aamuisin kirjekuorta odottaa saan ja sisältä iloisin mielin työtön lapun avaan. Ranne hellänä jälkeen sen kun kynä paperilla pyörii hetkisen. Joulun odotus täyttää sen työttömän arjen tylsyyden. Hyvää joulua ja oivallista uuttavuotta.
1149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

täytän lomakkeen netissä eikä kynään tarvitse tarttua. Säästyy postimerkki- ja kirjekuorirahat.

Oikein hyvää joulua ja parempaa uutta vuotta, kaikesta huolimatta! Työvoimapula lähestyy, kaikille on tulossa töitä (jos maan hallitukseen on uskomista) ;)!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Punasilmä kirjoitti:

Aamuisin kirjekuorta odottaa saan ja sisältä iloisin mielin työtön lapun avaan. Ranne hellänä jälkeen sen kun kynä paperilla pyörii hetkisen. Joulun odotus täyttää sen työttömän arjen tylsyyden. Hyvää joulua ja oivallista uuttavuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu