24 viikkoa takana laiharilla ja paino tippunut 22,2 kiloa. Joulu on edessä ja ajattelin että pidän taukoa laiharilta ainakin kolmena päivänä. toivottavasti ei jää "ryyppy päälle"! Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta 2006 kaikille painonsa kanssa taisteleville!
24 viikkoa
mä-ite
4543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onneks olkoon sinulle!
Itselläni on n.20 viikkoa laihdutusta takana samoin lähes 20kg poissa.
Ihan tyytyväinen olen itseeni. Ens jussina kun olis 40kg poissa niin olisin erittäin tyytyväinen :)
Mutta onneks olkoon ja hyvää joulua!
Toukokuun alusta tähän päivään 10 kg. (Eli 32 viikkoa, loma tosin ei vähennettynä).
Mutta toisaalta, nuoruudessa 6 vuotta kestänyt bulimia on sotkenut aineenvaihdunnan täysin, joten saan olla nöyrästi kiitollinen tästäkin pudotuksesta.(en ahminut koskaan, oksensin vain lähes kaiken pois: painoin useita vuosia 39-45 kiloa) Vielä pitäisi saada 15 kg pois niin olisin normaalipainoinen.
Todella hieno laihdutussuoritus. Itse painiskelen vain muutaman mielestäni turhan kilon kanssa ja sekin tuntuu ylivoimaiselta. Hyvin olet onnistunut.
Tuskin kolme päivää on paha takapakki. Sen olet ansainnut, eikä sinä aikana voi saada läheskään kaikkea menetettyä kilomäärää takaisin. Varohan vain, ettei se ryyppy tosiaan jää päälle.
Niin, että kun olette saaneet 20-24kg pois, niin sehän on noin kilo viikossa, itse haluaisin pudottaa 10-15kg, ensi kesää mennessä!
Kertoisitteko miten kannattaisi toimia ja mitä syödä ja liikunnasta, miten kauan jne.
kiitoksia