Minkä merkkinen hennaväri on paras? Entä voiko kaupan värin päälle lätkäistä hennaa? Hiuksissa on nyt ruskea kestoväri ja punaista hennaa ajattelin käyttää.
Kiitos kaunis jos vastaatte!
Hennavärit
1
2161
Vastaukset 1
- ja kokemuksia
Itse käytän Satva Hennaa jota löytyy hyvin ihan tavallisista kaupoista. Se on puhdasta hennaa eli tekee lämpimänpunaiset hiukset. Ja huomattavast edullisempaa kuin bodyshopin tai luontaistuotekauppojen sekoitukset.
Kestovärin päälle voi ihan hyvin laittaa hennaa. Muista kuitenkin että hennan päällä ei kestovärit eikä kiharat aina pysy eikä se välttämättä vaalene aineilla eli hennaus on pitemmän ajan päätös eikä hetken mielijohde. Tutustu aiheeseen ennen hennan laittoa!
Mutta toisaalta jos punasävystä pitää ja haluaa siinä pysyä ja haluaa terveet ja kiiltävät jopa ylikuntoiset hiukset niin henna on mainio valinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51165
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1621008Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216803- 63738
- 64723
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21628Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135616Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 50504
- 47485
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?98466Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40463- 30463
- 37458
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440