Sanokaas jotain Kovia thras-metall bändejä Metallican lisäksi.
Tosin Metallica ei ole enää yhtä kova kuin ennen.
Tosin Metallica ei ole enää yhtä kova kuin ennen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Muuten ikinä huomannut että joku kirjoittaisi thrash metallin noin. trashia kuulee usein, mutta ei tuommosta. Onhan noita vaikka kuinka hyviä. Parhaasta päästä on mielestäni Megadethin neljä ensimmäistä Kreator, Destruction, Sodom, Living death, Violent force (tosin tätä et löydä mistään)Tankard, Testament kanssa ihan hyvää.
Täältä löydät hyvää thrashia paljon
http://www.classicthrash.com/reviews.html
helvetin tyhmä tai sitten tämä on TAAS KERRAN PROVO!
Eikö teillä ole parempaa tekemistä? Ostakaa vaikka elämä...
mikä sinua AINA ärsyttää kaikessa?! olisit hiljaa jos et tykkää jostain. olet vissiin palstan ärsyttävin, oikea ammattivalittaja.
MINÄ olen kaikessa oikeassa ja muut ovat väärässä. MINÄ en valita, muut puhuvat paskaa ja esittävät vääriä mielipiteitä asioista! MINÄ olen maailman paras ihminen! Enkä MINÄ ole ärsyttävä, mielipiteei on väärä!
Sua on vissiin jo kerran tai pari aikaisemminkin muistutettu sun oikeudesta tehdä itselles ns. jälkiabortti. Tee palvelus ja lopeta itses.
Kyllä naurattaa nää keskustelut täällä.
Tässä pitäisi lukea vittuilu foorumi metallin sijasta. Ja paras trash bändi on testament ja mokoma jolta muuten tulee uus levy koht
Roskabändi tosiaankin. Ainakin mokoma.
Thrash the trash!
No Mokomahan on roskabändi, koska laulavat suomeksi! Hyi hitto, mikään, mitä lauletaan muulla kielellä, kuin englanninkielellä ei ole musiikkia! Ja saattaapa heidän tuotoksissaan olla koskettimiakin mukana, kuvottavaa epämusiikkia.
Samoilla linjoilla olen. On kyllä muutama poikkeus jotka tekevät hyvää musiikkia vaikka koskettimetkin on mukana. Ja Savatagessa jopa piano. Kolahtaa kuitenkin meitsiin täysillä.
Savatage on aivan käsittämätöntä tuubaa. Metallin kanssa monilla sen tuotoksilla ei ole mitään tekemistä, jonkinlaista pop-rockia suurin osa tuotannosta.
Hyvinkin tekemistä metallin kanssa. Käyppä kuuntelemassa kotisivuilta näytteitä.
Kuuntelen mieluummin levyltä, kiitos. Joskus olen epähuomiossa pari levyä kirpputorilta halvalla ostanut, vaan ei pysty moista jööttiä kuuntelemaan. Varsinkin Gutter Ballet on todellinen pohjanoteeraus musiikin alalla.
Juuri tuo Gutter ballet olemaan todellinen taideteos. Ehkäpä Savatagen paras levy.
noin pienestä voi ottaa
Thrash The Trash on yksi kovimpia Thrash metal levyjä!
Minua ei voisi juuri vittuakaan kiinnostaa, mutta pakko täällä on käydä nykyään kaikille urpoille provoilijoille vittuilemassa takaisin.
ihan vaan selvennykseksi :) thrash=kurittaa,löylyttää
peitota, piestä
trash=roska, törky, jäte
Elikkäs vapaasti suomennettuna pieksentä metallia
Millon aloit kasvattaa tuota kaunista tukkaasi? Oletko käynyt armeijan? Ja mitä aiot tehdä jouluaattona? Ryhdytkö kenties pukiksi vai vietätkö sen täällä suomi24:ssä ystäviesi kanssa?
Sen minulle suuntasit?
Impaled Nazarenella on pari huippua suomeksi laulettua biisiä. Ei suomen kieli huono juttu ole ollenkaan.
Olet ihan thrhrhasrhrhsia! Mene roskiin siitä. Kulkematta lähtöruudun kautta. Ja nopat aunukseen.
Mieluummin nain mutsiasi jouluaattona ja teen sinulle pikkuveljen joululahjaksi...
Perskillä taitaa olla kyllä aikamoiset ihmesiemenet, jos ne noin nopeasti... puuksi kasvaa... Ottaisin sut kyllä mielelläni kylvämään tännekin *grrr* aamukännit ei tee hyvää...
Seeds From Hell, Metalseeds, Seeds of Death, Deathseeds...
Satan spawn, the Caco-daemon?
Meinaat sä, että sulla on jotain yliluonnollisia kykyjä? Ei kai sentään...
Agge on supermies! Luonnonoikku! Hän voi halutessaan muuttua vaikka käärmeeksi ja kuristaa sinut hengiltä. Aggella on monia yliluonnolisia kykyjä..kuten vaikkapa kyky kuunnella sellasta paskaa kuin tr00bläkmetal!
Ettei vaan olisi poika alkanut uskoa noihin uskontojuttuihin vähän liikaa?
Mutta jos oikeasti on superior vampire/devilish stingray's seed, täytyy ottaa varovaisesti ja olla tästälähin samaa mieltä musiikista.
Agge RuleX! OMG! lol!!!111!111ettan!!
Nazarene ja Beherit! Kannattaa tutustua.
Tarvitset vain yhden
Pantera - A Vulgar Display of Power
olkoon sitten asenne metallia taikka power-groovea niin nämä pojat soittaa 80-luvun rässi/döödsi äijät suohon.
Slayer \m/