OLETKO VAALENTANUT ?

on uskaltanut vaalentaa hiuksia vaikka ovat ennestään ohuet ja märikä purukumin omaista??

siis tummasta vaalempaan värinpoistolla ja vaalennusaineella.(ei ihan blondiksi mutta vaalean ruskeiksi tms)

mitä tapahtui hiuksien kunnolle?

oliskohan taas liian rohea temppu...
3409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos hius on jo nyt purkkaa niin älä ihmeessä hajota hiusta minkäänlaisella vaalennuksella ellet ihan millisiiliin pyri. Saattaa tippua nimittäin koko letti viemäriin jos lisää rasitat.

Purkkamaisuus kielii rakennepaikkauksen tarpeesta. Eikä niitä tuotteita marketista löydy. Mutta jos olit varautunut vaalennukseen niin sijoita se raha mieluummin hyvään kosteuttavaan ja rakennekorjaavaan kampaamosarjan tehohoitoon.

Äänestä
  • itselläni on luonnostaan tumman ruskeat hiukset,mutta aloin värjämään joskus 6lk lähtien blondiksi [ nyt olen ammattikoulun ekalla. ] ja sen jälkeen värjäsin sinimustalla, ja kyllästyin. värjäsin takaisin blondiksi. ensin värin poisto ja sitten blondaus aine,mutta hiukset meni juuri aivan purukumimaiseksi latvoista. menin kampaamoon,jossa piti sitten leikata latvoja pois ja tehtiin sellainen kuin Red Ken hoito,joka todellakin korjaa hiuksen rakennetta,ja parantaa hiusten laatua. joten ei varmaan kannata värjätä,koska sitten hius alkaa vaan enemmän "venymään" ja katkeilee harjatessa.Tosin hiusten kuntoa voi sitten parantaa red ken kampaamoissa,tai jossain jossa tehdään hiuksille rakennetta paikkaavia hoitoja.

    Äänestä

Kun kampaajalla vaalensin hiukseni, menivät ne aivan kauheaan kuntoon ja jouduttiin leikkaamaan latvoista yli 10 centtiä pois. Nyt hiuksistani on tippunut pois ainakin puolet. Ja nyt sitten kaduttaa kamalasti kun menin pilaamaan hiukseni. :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


multicolor babe kirjoitti:

on uskaltanut vaalentaa hiuksia vaikka ovat ennestään ohuet ja märikä purukumin omaista??

siis tummasta vaalempaan värinpoistolla ja vaalennusaineella.(ei ihan blondiksi mutta vaalean ruskeiksi tms)

mitä tapahtui hiuksien kunnolle?

oliskohan taas liian rohea temppu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu