mulla haisee virtsa ihan älyttömän voimakkaalle? mistä johtuu?ja väri vaalea, melkein väritön. on ihan äskettäin muuttunut. itse mietin jotain tulehdusta mutta kun muuta vaivaa ei ole, ni tuskin.
Kyllä mua on nyt mahaan koskenu mutta se voi johtua siitä kun menkat alkaa 4pvän päästä pillereistä tuli tänään hieman välivuotoa.
Mut pliis vastauksia jos epäilette jotain vakavaa=)
Kyllä mua on nyt mahaan koskenu mutta se voi johtua siitä kun menkat alkaa 4pvän päästä pillereistä tuli tänään hieman välivuotoa.
Mut pliis vastauksia jos epäilette jotain vakavaa=)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Helppohan tuo on plv:llä varmistaa, joten labraan vain. En pidä tulehdusta mahdottomana, vaikkei muita oireita olekaan.
Juotko tarpeeksi? Iltaisin voi halutessaan kokeilla vaikkapa c-vitamiini -tabletteja annostusohjeen mukaan virtsaa happamoimaan.
Ettei vain olisi käynyt niin,että pilleit olisi pettänyt...ja olisit pieniin päin?;)
pillerit, tuskin on mitään raskauteen viittaavaa.
voisko mahdollisesti johtua jostain muusta? mulla kyllä on pillereistä nyt tullut välivuotoa kun vaihdoin merkkiä, vaikuttaako hormonit sillon epätasasesti.?
Mitä luultavammin sulla on tulehdus. Ei anna aina kummempia oireita. Menee lääkäriin.
Alkup. viestin lähettäjä kertoi virtsan olevan vaaleaa mikä viittaa että se on laimeaa ja todennäköisesti sitä myös erittyy melko runsaasti. Tällöin virtsa on harvemmin "tulehtunutta".
Kyllä veikkaisin aineenvaihdunnallista tekijää.
Se mitä syöt vaikuttaa virtsaan. Appelsiini vahvistaa hajua monella. Samoin yrtit esim. basilika. Vitamiini tabletit.Diatetes on sairaus joka vaikuttaa myös. Kannattaa juoda runsaasti nesteitä.
voiko e-pillerit vaikuttaa hajuun? vaidoin merkkiä ja sen jälkeen oon huomannu että haisis virtsa erilaiselle... ja nykyset pillerit sisältää jotain eri hormmonia kuin aikaisemmat...
Sulla voi olla natrium epätasapainossa. Itsellä kokemusta, olen kylläkin miespuolinen. Toisilla naisilla kuukautisten aikoihin elimistöön kertyy nestettä josta voi seurata hyponatremia. Virtsa on vaaleeta koska elimistö poistaa ylimääräistä nestettä(laimeaa). Muitakin vaihtoehtoja on kyllä olemassa. Onko tällaista ollut usein tai pitkään? Muita oireita? Lihakset? Hermostunut? Ym?