Kun luin keskusteluja niin yleisin syy pettämiseen tuntuu olevan se, kun nainen ei anna.
Eli jos annan, mies ei lähde vieraisiin? Näinkö se menee?
Eli jos annan, mies ei lähde vieraisiin? Näinkö se menee?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eipä se noinkaan aina mene, meillä seksi toimi siihen päivään asti ( myös miehen sanojen mukaan, ei minun harhakuvitelmaa siis) kun tuli ilmoitus toisesta naisesta ja rakastumisesta. Toinen nainen kun ei oveluuttaan/moraalinsa vuoksia avannut haarojaan ennenkuin sai miehen jättämään minut, ja sen jälkeen tulikin jo samana päivänä miehelleni pyyntö muuttaa luokseen.
Useinmiten kai miehet hakevat vierasta kun oma ei anna, mutta ei aina. Jokaisen tarina lienee yksilöllinen, minun ero on käsittämätön ilman riitoja, ihanan seksin vuoksi ja siksi, että luulin meidän molempien olevan onnellisia.
Miehelläs oli aivojen kohdalla höyhen. Niin joku senkin jonakin päivänä heittää roskikseen kuin käytetyn rukkasen. Voi sille sit tulla samat tuntemukset kuin sulle.
Eiköhän se pettäminen ole vain piste i:n päälle. Jos suhde on muutenkin, tavalla tai toisella, huonossa jamassa, niin sitten sitä on helppo pettämisen kautta irtautua edellisestä suhteesta ja siirtyä toiseen. Luonnollisesti!
Toisille seksi ja läheisyys on tärkeitä jos sitä ei saa kotona niin ei paljoo tarvii kun jo sitä haetaan muualta.Varsinkin jos oma rakas pihtaa ja toinen kerta kerran jälkeen joutuu kovankin yrittämisen jälkeen pettymään ja jopa tyydyttämään itse itsensä.Kynnys pettämiseen madaltuu ja jos pettää kerran ja jopa nauttii siitä niin sitä haluaa lisää kunnes käry käy
ja jossain vaiheessa tulee ero vääjäämättä
ainahan kaikki on naisten vika,nyt väitän et tässä asiassa on miesten heikkous ottaa vierasta.joka ottaa vierasta kerran,ottaa aina