Mitä touhua Virtuocityssä ja Qonquestissakin vaikuttanut Peter James Goodman.
Suomen yksi aliarvostetuimpia mutta parhaita Hevi laulajia.
Virtuocity ainakin lienee lopettanut?
Peter James Goodman
13
10340
Vastaukset
- Rock
eikö kukaan ole kuullut miehestä mitään?
- heavy man
Jaron Sebastian Raven sanoi että Virtuocity on telakalla. Näin miehen kaupungilla täällä Keski-Suomessa ja kysyin asiasta.
Goodmanista ei ollut mitään puhetta.
Virtuocity kyllä tekee vielä levyn mutta aikaa siihen voi mennä. - skylark
Nousi eilen Jyväskylässä, Jazzbarissa Purple Societyn kanssa lauteille. Hyvä lauluääni, pienenä miinuksena sanojen muistamattomuus.
- Nimetön
- Sosioteetti
Pete jaksaa hyvin ja ura jatkuu - malttakaa odottaa...
oon tuntenu peten jo kauan...ihan sillo ku pete oli 14 tai jotain...ollaan laulettu yhdessä ja kaikkee....se on niin väärin , että pete ei saa laulaa oikeesti bändissä , jota kuullaan , koska tiedän ja tunnen juttuja...pete osaa....virtuocity oli hyvä ja conquest ...mut lisää pete...pyydän-....t.heikki ...you know..
- Anonyymi
heze.rock kirjoitti:
oon tuntenu peten jo kauan...ihan sillo ku pete oli 14 tai jotain...ollaan laulettu yhdessä ja kaikkee....se on niin väärin , että pete ei saa laulaa oikeesti bändissä , jota kuullaan , koska tiedän ja tunnen juttuja...pete osaa....virtuocity oli hyvä ja conquest ...mut lisää pete...pyydän-....t.heikki ...you know..
Aikanaan samalla luokalla koulussa ollut, aivan jäätävän hyvä laulaja jo silloin👍
- Josse
Mieshän on Brother Firetribe yhtyeen keulahahmo nykyään.Loistava orkesteri muuten...
- KKL2
Peter James Goodman ei ole Brother Firetriben laulaja.
- Ana Ali
KKL2 kirjoitti:
Peter James Goodman ei ole Brother Firetriben laulaja.
Otsikon laulaja on näköjään saanut pestin Turku/Paimiolaiseen yhtyeeseen nimeltä House Of Mirrors, harmi vaan että yhtyeen ex-vokalisti Pekka Rautianen on jättänyt yhtyeen. Kiintoisaa on tulevaisuudessa nähdä miten otsikon laulaja tulee täyttämään Rautiaisen paikan yhtyeessä. Kaikkea parasta Pekalle tulevaisuuteen mitä se ikinä hänelle tuokaan, toivottavaa on että Pekkakin tulee jatkamaan elämäänsä musiikin parissa pitkään....
- Anonyymi
Missä on Petr James Goodman? Virtuocityn olisi syytä tehdä comeback. Bändi oli hyvä.
- Anonyymi
Missä on Raven, missä on Goodman? Livenä näin monta kertaa ja orkesteri oli loistava.
- Anonyymi
<3 Peter James Goodman <3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345