Videon katselu

Olisin innostunut kokeilemaan videota ipodiin, mutten tiedä millä saisin videokuvan käännetyksi mpeg4 muotoon. Osaisiko joku neuvoa jonkin ilmaisen konvertterin (ja mieluiten tietysti sellaisen joka ei lisäile mainoksia alkuun tai loppuun Smile )?
2327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://homepage.mac.com/major4/

Elikkäs tuolla saat. Kaupallisia toki saa rahalla ja niissä on ehkä vähän siistimpi ulkoasu mutta halusit näköjään ilmaista softaa kirjoituksestasi päätellen.

Äänestä

Mä käytän sellaista ohjelmaa ku Quicktime Pro 7, mutta siis sehän on maksullinen ohjelma, mutta hyvin toimii. Kannattaa ehkä ladata leffoja/videoita suoraan netistä sellaisessa muodossa mikä toimii ipodissa? Vaikka se onkin vähän laitonta niin saatpahan tietää miltä näyttää ipodissasi(hyvältä näyttää!).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppiä kirjoitti:

Olisin innostunut kokeilemaan videota ipodiin, mutten tiedä millä saisin videokuvan käännetyksi mpeg4 muotoon. Osaisiko joku neuvoa jonkin ilmaisen konvertterin (ja mieluiten tietysti sellaisen joka ei lisäile mainoksia alkuun tai loppuun Smile )?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu