uutisissa

Sattuiko joku katsomaan uutisista sen jutun mikä määrä työttömiä tradenomeja ja merkonomeja tappelee verissä päin vapaista työpaikoista. Vieläkö joku uskoo kaiken kattavaan työvoimapulaan? Niillä aloilla millä se on, on hommiin nähden suhteettoman huono palkka ajanut muualle/muihin hommiin.
3322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

IHMISET HALUAVAT NYKYÄÄN JUHLIA JA ANSAITA RAHAA HELPOSTI SEKÄ VIETTÄÄ LAADULLISTA ELÄMÄÄ.
TELEVISIO SARJAT JA MEDIA OVAT TÄMÄN AIHEUTTANEET.
SAMAAN PASKA SAKKIIN KUULUN MINÄKIN!!

Äänestä
  • KERRANKIN JOKU REHELLINEN TÄÄLLÄ! HYVÄ!!!!!

    Äänestä

työvoimapula on kupla. Se on suuri huijaus.
Se on politiikkaa!!!

---suomessa on joukkotyöttömyys edelleen.
vallassa olijat eivät halua poistaa työttömyyttä.

He haluavat vain vääristää totuutta ! - miksi ????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mainittua kirjoitti:

Sattuiko joku katsomaan uutisista sen jutun mikä määrä työttömiä tradenomeja ja merkonomeja tappelee verissä päin vapaista työpaikoista. Vieläkö joku uskoo kaiken kattavaan työvoimapulaan? Niillä aloilla millä se on, on hommiin nähden suhteettoman huono palkka ajanut muualle/muihin hommiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu