Hei, haluaisin tyttöystävän tallinnan suunnalta, onko siellä jotain tälläisiä city.fi / suomi24 treffit tyyppisiä sivuja? Rakastan niitä kauniita tyttöjä siellä... olen itse aika komea, eli ei varmaan ole ongelmaa saada sieltä tyttöä ja olen hyvin toimeen tuleva.. niin ja olen nuori...ai kuinka nuori? 30-v. eli juuri sopiva menemään naimisiin n. 25-v tallinnan tytön kanssa
Tallinna/viro
-min-
91478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
www.rate.ee
Itse olen 100 % samaa mieltä. Ei suomalaist naiset jaksa seurustella kovin pitkää haluavat vain pika suhteita ja seksiä. Ei seksiä mitää vikaa ole mutta pika panot ei oikein kiinnosta. Tietenkin poikeus vahvistaa säännön mutta ei ainakaan minun kohdalle ole sattunut mitään asiallista naista. Joten olen kanssa suunnannut katseen eestiin päin. Ai niin olen saman ikäinen.
bimbo miehistä on aivan ihana päästä eroon. Sit jää enemmän vapaaks virolaismiehiä joil ei oo teijän jätti mahoja ja lödöjä vaatteita. Niil on timmit peput ja istuvat vaatteet...
tiedoinen tästä, minkäläiset ovat tutustumistavat ja mies/nais suhteet Eestissä?
virolaiset naiset panostavat ehkä enemmän ulkonäköön kuin suomalaiset(ja onhan täälläkin paljon kauniita naisia), mut fakta on se, että jos tulee rikkaampi mies, niin voit unohtaa "kauniin" naisesi heti.virossa on 30v ikäero parisuhteissa ihan normaali.
Monet TYTÖT voivat todella nähdä maailmaa noin pinnallisesti.
NAISET eivät näe ja he arvostavat enempää perheelämä.
totta puhut. tosin TOSI-naisia on virossa VÄHÄN. ja jos oikeasti luulet, että löydät esim Laura Kõrgemäen näköisen "naisen" kenellä EI o amoeba(huom. eng k)aivot niin turhaa toivoa se vaan on;)
no prkl mikä idiootit täällä taas
LOL
Omien kokemusteni mukaan ns. "TOSI"-naisia (mm. fiksuja, kauniita, kielitaitoisia ja kohteliaita) on Virossa todella paljon. Suomessakin olen heitä useita tavannut mm. opiskelu- ja työtehtävien parissa. Virolaisen/venäläisen naisen kyllä tunnistaa tyylikkäästä ja kauniista ulkomuodostaan sekä aurinkoisesta olemuksestaan jo kaukaa, Suomen kaduillakin. Onhan niitä nättejä ja fiksuja naisia toki Suomessakin, mutta valitettavasti vain paaaaaaaaljon harvemmassa kuin eteläisessä naapurimaassamme ja loppupeleissä jäävät kyllä valitettavasti kakkoseksi virolaisille kilpasisarilleen.
En tiedä, ehkä sinä "virolainen tyttö" kuulut siihen huono-onnisten yksilöiden joukkoon, joille em. ominaisuuksia ei ole suotu.