kajaali haussa...

Hei ^^ Mie tässänoon yrittänyt etsiä kunnon kajaalia. anytimen kajaaleita on kokeillu, mutta ne leviää ja lähtee irti. Oon myös kokeillu oriflamen, ne tarttuu tonne ylös luomiin. Tietäskö joku hyvän merkkisen kestävän kajaalin?
3306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

colorstay-eyeliner. pysyy takuuvarmasti ja hylsyllä saa siistin rajauksen.

Äänestä

Suurin osa kajaaleista "tarttuu tonne ylös luomiin" luomien rasvaisuuden ja epäpuhtauden takia. Pohjustathan luomesi, vaikka laittaisitki pelkkää kajaalia.

Äänestä

Lancomella on hyvä kajal-kynä... En nyt tiedä mikä juuri sen kynän nimi on, mutta se on todella pitkä ja riittoisa. Olen kajalin suur kuluttaja ja se tais valehtelematta kestää 2 vuotta... maksoikohan jotain 15-20 euroa..Oli pehmeä eikä levinnyt. Nyt nyt kun on loppu niin oon käyttäny marketin kajalleja, ne nyt on mitä on kun on tottunut tohon huippuun... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moi kirjoitti:

Hei ^^ Mie tässänoon yrittänyt etsiä kunnon kajaalia. anytimen kajaaleita on kokeillu, mutta ne leviää ja lähtee irti. Oon myös kokeillu oriflamen, ne tarttuu tonne ylös luomiin. Tietäskö joku hyvän merkkisen kestävän kajaalin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu