mitkä puheenaiheet on sellasia millä kannattaa alottaa teiän kans juttelu?:)
mitä te ajattelette naisista jotka tekee alotteen?
Miehet!!
6
2226
Vastaukset
- mara
no perseistä, pilluista jne. siitä se sit lähtee ;)
- mi-80-es
Ei sillä aloituksella nyt niin väliä ole, kunhan se ei ole tyyliin: "kato kuinka idiootin näköin toikin on".. Eli jos tulet vain latelemaan jotain negatiivisia juttuja niin ei taatusti herää kiinnostus, muuten aika varmasti saat miehen mielenkiinnon heräämään.
..Ja alotteen tekeville naisille multa iso plus :) - akak
1) Esittele itsesi
- Moi, mä oon Milla.
2) Anna hänelle ongelma jonka hän osaa ratkaista
- Lähettäiskö kahville?
3) Toista hänen lauseensa 2 viimeistä sanaa ja tee jatkokysymys
Ai sä oot Turusta, mistäpäin sieltä?
4) Goto 3) - jossu
Onko sellaisia naisiakin jotka tekevät aloitteen? En ole itse törmännyt. Kyllä kai keskustelun aloittamisen aihe melko sama muttei ehkä mitään negatiivistä. Miehille keskustelun aloittaminen varmasti helpompaa kuin naisille. Miksi naiset ette tule useammin aloittamaan keskusteluja? tuntuu aina sille että te vain odotatte että mies tulee aloittamaan keskustelun. Tai sitten minussa ei ole mitään mielenkiintoista miksi tulisitte mutta seuraatte katseella kumminkin. Itse en viitsi tai kehtaa mennä häiritsemän ketään jolla on jo kavereita tai muita riiaajia ympärillä.
No ei välttämättä millään kauhean syvällisellä keskustelunaiheella kannata lähteä liikkeelle. Ihan normijutuilla, samoilla jutuilla kuin melkein kenen tahansa tuntemattoman kanssa. Sitten vaan flirtillä ja eleillä yrittää viestiä jos on miehestä kiinnostunut.
- jepjep
Jos haluaa oikeesti onnistua niin jos kiinnostuksen kohde on jo huomannu sut ja näyttää kiinnostuneelta niin ei voi mennä pieleen, mut jos kohde painelee pitkin baaria eikä kattele ees naisia niin ei ole kovin isoa mahdollisuutta sano sitten mitä vaan.
Mun mielestä ei pidä keksii mitään repliikkejä vaan puhuu sitä mitä sylki suuhun tuo. Samalla lailla voi alottaa keskustelun kun kenen tahansa tuntemattoman kanssa oli se sitten mies tai nainen.
Ne ensimmäisten minuuttien jutut tai itse puhe ei merkitse mitään, vaan se elekieli josta näkyy heti kiinnostaako vai ei. Ellei sitten pulise ihan mitä sattuu.
Alotteen tekevissä naisissa ei ole mitään pahaa, niin kauan kun he tekevät sen siinä kunnossa että se puhe edes kulkee. Eli ei kannata mennä kauheessa soosissa juttelee, jos siinä on pelimies kyseessä niin se käyttää sen hyväkseen. Tosin jos sitä haluaa, niin antaa mennä vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a475170Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant2034531Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,404251Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K913560Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�1403405- 2182818
Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii682815Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1012459Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,1092277Martinan pankkikortti
Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa3711956