Salarakas.....

Salarakas piristää muuten tylsää elämää..tuo jännitystä jne....suositellen kokeilemaan
102308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

niin minäkin luulin, mutta teinköhän väärän valinnan, kun elämäni ei ole piristynyt yhtään. Päinvastoin. Nyt on paljon hankalampaa, ehkä siksi, ettei niitä tunteita pysty ainakaan naisena pitämään sivussa vaikka niin luuli.

Äänestä
  • Ota pieni takapakki, ja pitäkää pari kuukautta taukoa. Tunnet itsesi uskolliseksi ja hyväksi ihmiseksi, sitten aloitatte hitaan viestittelyn tyyliin "eihän me suhteeseen ryhdytä". Sitten voitte antautua uudelleen, jne. Ei tule kaavoihin kangistumista ja omatunto puhdistuu säännöllisin väliajoin.

    Äänestä

Toivottavasti salarakkailta on kysytty haluaako hän olla salarakas.... ettei satu pahasti vuosikausia

Äänestä

Mä sain salarakkaalta HIV tartunnnan. Kannattaako kokeilla? Jokainen miettiköön itsekseen tätä hommaa...........

Äänestä
  • Painu sinä helvettiin täältä kertomasta kauhutarinoitasi! Sinänsä näppärä keino toitottaa omia mielipiteitänsä, kun otat "virheestään oppinut ja kärsinyt" -kannan. Milloin olet saanut pettäessäsi HIV:n, milloin saat tavata lastasi vain kerran kuussa jne.

    Nuo sinun juttusi ovat aivan SinäMinä -tasoa. Mene kirjoittamaan satuja ihan tekstinkäsittelyohjelmaan, ja kokeile, josko joku kustantaisi opettavaisista tarinoista kirjan!

    Äänestä

  • suoraan puhuja - ei sivusta - kirjoitti:

    Painu sinä helvettiin täältä kertomasta kauhutarinoitasi! Sinänsä näppärä keino toitottaa omia mielipiteitänsä, kun otat "virheestään oppinut ja kärsinyt" -kannan. Milloin olet saanut pettäessäsi HIV:n, milloin saat tavata lastasi vain kerran kuussa jne.

    Nuo sinun juttusi ovat aivan SinäMinä -tasoa. Mene kirjoittamaan satuja ihan tekstinkäsittelyohjelmaan, ja kokeile, josko joku kustantaisi opettavaisista tarinoista kirjan!

    Ihme suhtautuminen asioihin...
    Jos suhde on ollut luotto pohjalla "edyellyttäen että on totta" on hirvee tapaus....
    Tollaisella asenteella ei kerää itselleen kun PAHAA KARMAA... Ja mahdollisesti vastaavan taudin kannattaa käydä testeissä....

    Äänestä

Thaimaassakin niitä on varmaan paljon?! Vai? Taitaa maistua paremmalle, Jake?

Äänestä

salarakas harvoin on yhden miehen nainen.
Nainen joka antautuu olemaan kakkonen, on usein myös henkisesti heikko ja tarvitsee uusia suhteita ylläpitääkseen itsetuntoaan.

kaikista pahinta on kun tuo taudin kotiin, noin ne pöpöt leviää

Äänestä
  • Ilmoittaudun sulle yhden miehen naisena ja salarakkaana. En tarvi muita kun tän yhden miehen - oli mulla kyllä yks kokeilu yhen toisen kanssa vuosia sitten. Saatan olla "henkisesti heikko", mutta oon uskollinen tälle yhdelle miehelle. Ja sulle ihan vaan tiedoksi: ihan samanlainen nainen on salarakas ku vaimokin. Jotkut vaimot tekee syrjähyppyjä, jotkut ei; jotkut salarakkaat voi antaa sullekin, mutta joillein riittää yks mies.

    Äänestä

Meillä on oikeen mukava salasuhde, omat elämät molemmilla, tavataan aina välillä. Vietetään ihana vuorokausi hyvässä hotellissa, hemmotellaan tosiamme ja intohimoisesti rakastelemme, kokeillemme eri juttuja ja kenties olemme jotain muutakuin kotona.

Pelisäännöt ovat selvät, niitä kunnioitetaan.
Nautimme elämästä ja toisistamme,salaa.

Kyllä piristää elämää ja arkea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jake kirjoitti:

Salarakas piristää muuten tylsää elämää..tuo jännitystä jne....suositellen kokeilemaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu