Kunpi vie voiton?
-Kunpikin on julkaissut suunnilleen saman verran levyjä
-Kumpikin on suunnilleen yhtä vanhoja bändi
-Kummatkin on pitäny thrash -suunnan musiikissa
Kyllä Kreator menee tässä paremmaks...
Kreator vs Slayer
16
1613
Vastaukset
mikä vitun hinku teineillä on näissä 'kumpi on parempi' vertailuissa, kummatki noista on yhtä hyviä, perkele. ja yritä edes perustella väittämäsi, jos pystyt.
- Olio
Kummatkin pirun hyviä, mutta itse ottaisin Slayeriä "autiolle saarelle"!
- te haukutte
aina kun joku tekee uuden keskustelun jotkut paskat haukkuu sitä aihetta, mut ite ei keksi kummiskaa mitään et on pakko haukkua, käyhän se niikin mut sit ei kestä kauan ku tää on lopullisesti saatte ite arvata loput
ööö...kyllä Kreator on mun mielestä kans parempi- steel
no siks vitussa kun näitä samoja viestejä on tusinassa noin 400. jep, todella kekseliästä kysellä kumpi on parempi juttuja ilman omia perusteluja.
- Mutha
Kreatorin kreativiteetti ei ole mitään lähelläkään Slayeriin verrattuna..
Ei siitä ole missään suhteessa haastajaksi, edes objektiivisesti otettuna...
Henkilökohtaisesti en saa myöskään mitään kiksejä Kreatorin thrash-kliseistä tunnetasolla.. - GoreObsessed
Kyllä se vaan on Kreatori joka voiton vie! Germaanirässi kunniaan!
Kreator voittaa, vaikka siinä 90 luvulla onkin huonompia levyjä kuin Slayerilla.
- randy
Täähän on just se syy miksi Slayer on parempi koska sillä ei ole huonoja levyjä.
- Alex
Kreator lähellekään. Johtuu esim. Arayan äänenkäytöstä.
- anssu
Ehdottomasti parempi! Eikä siinä edes soita niin kusipää jätkää ku Kerry King!
- KaamosMaster
Slayer voittaa ehdottomasti. Suorempaa mättöä. Millen ääni on kyllä hyvä ja omalaatuinen, mutta alkaa pitemmän päälle ottaa päähän.
Slayer on kovin thrash bändi ikinä.
- atmosfear
Kreator tietysti,kun siin soittaa Yli-Sirniö!!!
- Notaras85
Outoa lukea näitä Kreatorinkannatusviestejä, ku en edes tienny että joku oikeesti tykkää siitä :) Oon aina pitäny sitä bändiä vähän niinku vitsinä. Ei millään pahalla :)
Slayer on paaaljon parempi. Kreator ei herätä mitään viboja, mitä nyt joku Tormentor kyllä naurattaa. Nii, ja Terror Zone saa kierimään lattialla xD Ne o kunnon huumoria.
Mut Slayerillä on oikeesti hyviä biisejä. Ja paljon.- Mutha
truu-miehijä...tähän ei voi taas sanoa muuta kun että huonoa musiikkia tehdään niin kauan kuin jotkut sitä kuuntelee, tai on kuuntelevinaan...
Ensinnäkin tämä topic on helvetin typerä.
Sinulle Aivoton85, Tormentor on yksi kovimpia thrash klassikkoja joten ihmetyttää mikä siinä naurattaa. Taidat olla vain tyhmä, Jos Tormentor naurattaa niin varmaan naurat koko ajan Slayeria kuunnellessasi. Kreator ei ole mitään helvetin huumorimetallia. Mistä te idiootit oikein eksytte tänne? Antti Tuisku keskusteluista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872896SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012095- 1121968
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141954Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371554Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3691415- 871061