jota on tarkoitukseni rakastaa varmasti koko loppuelämäni, olen kysynyt Jumalalta miksi. Olen tuntenut hänet jo vuoden, muttemme ole vielä koskaan nähneet. Hän ei halunut tavata tuolloin, koska olin vielä sidottu toiseen.
Jään miettimään, saanko koskaan rauhaa vai tapaammeko vielä joskus.
Jään miettimään, saanko koskaan rauhaa vai tapaammeko vielä joskus.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siis vapaana sinulla on kaikki mahdollisuudet, joten itsesi kannalta lopeta jahkailu.
Jos olisin toiminut kuin sinä, olisin tyytynyt keskinkertaisuuteen ja en olisi kokenut nykyistä onneani. Tuntuu välillä siltä, että on vaikeaa näyttää tunteita heille, joista todella välittää. Ja helppo mennä mukaan sellaiseen, jossa ei ole täysillä mukana. Ja mitäköhän siitä seuraa.. Ei ole tyytyväinen ja mahdollisesti pettää sitä mukavaa kumppaniaan, joka ei ollut hän, josta todella välitti. Jos sinulla on mahdollisuuksia, niin pahinta on se, että et edes yritä. Jos et saa häntä, jonka haluat, niin ainakin pääset eteenpäin ja voit katsoa maailmaa avoimmin silmin. Toisaalta, jos kaikki menee hyvin, niin sehän olisi parasta elämässäsi. Eli täällä yksi uskalias , joten ole sinäkin.
Olen tällä hetkellä vapaa, mutta exäni on vielä jonkin verran kuvioissa mukana. Tiedän, ettei tuo rakkauteni tule mukaan niin kauan kuin olen täysin vapaa ja irrotettu entisistä kahleistani.
Parempi odottaa ja katsoa, ehkä hän tulee jonain päivänä tulee minua vastaan ja voimme aloittaa siitä mihin jäimme.