Onko olemassa laillisia latauspaikkoja, josta voisi ostaa karaoke-videoita.
On tyhmää ostaa kaupasta 30 euron karaokelevyä kun tarvitsee vain yhden kappaleen.
Hengellisten laulujen karaoke olisi kyllä myös kiva löytää. Ei mitään virsi-karaokea, vaan esim radio dei:n suosituimmista kappaleista.
On tyhmää ostaa kaupasta 30 euron karaokelevyä kun tarvitsee vain yhden kappaleen.
Hengellisten laulujen karaoke olisi kyllä myös kiva löytää. Ei mitään virsi-karaokea, vaan esim radio dei:n suosituimmista kappaleista.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nauhoita radiosta hengellistä musiikkia ja kokeile Audacity-ohjelmalla, josko laulajan ääni lähtee pois. Sittenhän voit itse laulaa taustan päälle. Niin mä ainakin teen.
Surkean kuuloista jälkeä...
On se hirveää, että olet aloittanut karaokeharrastuksen, jossa koko levy maksaa niin HIRVEÄSTI kuin vajaat 30 euroa!
Onko se nyt niin hirveä hinta, sillä jos ajatellaan vaikkapa keilausta...pelkkä yksi harjoitustunti maksaa jo saman...joka ainut kerta.
Oletko ajatellut, että kun hankit auton? Et tarvitse itseäsi varten kuin kuljettajan penkin...toinen etupenkki ja takapenkki ovat käyttämättömiä...mutta niistäkin pitää maksaa, vaikka et käyttäisikään!
Älä valita vaan osta koko levy tai mene kirkkokuoroon!
Vai onko jäänyt ottamatta kokonaan kun noin ahdistaa? Ethän kai sinäkään joudu varaamaan koko hallia kun käytät vaan yhtä rataa, jos keilailua nyt halutaan vertailuna käyttää.
Saa kait sitä nyt kysellä?
Mikä on kenellekin kallista. Tuskin normaalissa päivätyössä, normaalia kuukausipalkkaa tienaavaa valittaisi levyn hintaa, mutta ymmärrän hyvin opiskelijoita ja muita köyhyysrajalla eläjiä, että 30 euroa sijoittaa n. 20 biisiin on hurja hinta, kun haluaisi levyltä vain yhden biisin.
Eiköhän karaokebiisit kohta tule lailliseen levitykseen netin kautta, kuten muukin musiikki, kun vaan jaksatte kysellä ja vaatia. Silloinhan voi ostaa vain vaikka yhden kappaleen kerrallaan, eikö niin - vai olenko ymmärtänyt oikein?
- Nimim. tytär lainarahalla opiskeleva, kun itsellä ei ole varaa kustantaa opiskelua -
Kirkkokuoro kyllä tulee kalliiksi kirkollisverona, karaoke vain teostomaksujen muodossa!!
Eihän 30 paljon ole, en sitä ruikuta. Mutta jos haluan 20 kappaletta, jotka ovat kaikki eri levyllä, joudun niistä maksamaan 600 E.
Jos olisi paikka, josta voisi ladata kappaleen kerrallaan voisi ihan hyvin maksaa jopa 5 - 10 euroa/ kappale.
katso tuolta jos löytyisi:
http://www.funkaraoke.org/customcd/
Vielä kun sais kotimaisista samanlaisen systeemin.