Hei!Tahtoisin tietää hyviä kampaamoja helsinki-espoo alueella.Olen käynyt monesti eri kampaamoissa jotka ovat olleet vain kalliita ja olen maksanut ihan turhaan(esim.sokos ja stockman).Minulla on paksut ja epätyypilliset hiukset suomalaiselle ja tuntuu ettei kampaamoissa osata käsitella näin hankaloita hiuksia .siispä voisko joku mukava henkilö autta?
Haussa hyvä kampaamo
8
1919
Vastaukset
- nini
samaa haluisin minäkin tietää.
tuntuu että nää kampaamotytöt vaan juttelee keskenään ja viis asiakkaan toiveista.rahat kyllä kelpaa mutta palvelua ja täydellisiä leikkauksia/värejä ei saa sillä rahalla.
olen pettynyt melkein kaikkiin missä olen käynyt. - stina989
näihin kampaamoihin HELSINGISSÄ ei kannata mennä:
a) kaisaniemen metroasemalla oleva
b) unioninkadulla oleva,lähellä hakaniemen siltaa
c) salon k&k,surkeita värjäyksiä ja leikkaukset myös
tämä oli vain minun mielipiteeni ja olen saanut näissä paikoissa äärettömän huonoa palvelua ja hiukset on olleet paljon paremmat sinne mennessä kun sieltä lähtiessä :(- Närkästynyt
Herttoniemessä,Kauppakeskus Megahertsissä sijaitsevaan kampaamo HIUSNEITOON ei myöskään kannata mennä!
Minulla on vaaleat hiukset ja kävin siellä värjäyksessä ja leikkauksessa, hiuksistani piti tulla kullanvaaleat ja lopputulos oli vihertävän harmaa.
Kampaamo ei suostunut edes palauttamaan rahoja! Kaiken lisäksi tähän kaikkeen kului aikaa kolme tuntia!!
En suosittele kenellekkään, todella huonoa ja ammattitaidotonta palvelua!
- Riitta-Marja
No kyllähän se on vaikeaa löytää hyvää kampaajaa , kun alalla näyttää olevan paljon " olen vain töissä täällä" ihmisiä, vailla riittävän pitkää kokemusta ja kunnianhimoa työn jälkeä kohtaan. Itse asun jupperissa ja löysin sattumalta uuden paikan viime vuonna hiusmelodi ja siellä Heli. Hyvää jälkeä mielyttävän kodikkaassa ympäristössä.
- Anonyymi
Paksut ja epätyypilliset hiukset suomalaiselle - paksu hius vie enemmän aikaa - maksaa siis myös enemmän.
Olethan aikaa varatessasi myös ilmoittanut, että sinulla on paksut hiukset? Tämä tieto kannattaa olla myös kampaajalla selvillä, jotta sinulle on varattu riittävä määrä aikaa, jotta ei tarvitse tehdä juosten ja jo tekijän valinnan kannalta hyvä lisä.
Kannattaa selailla liikkeiden sosiaalisen median sivuja, joista saa jo hyvän käsityksen, että minkälaista jälkeä kyseinen liike tekee.- Anonyymi
Varmaan pitää sanoa onko paksu lompsa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmaan pitää sanoa onko paksu lompsa?
MUTTA SAAKO KORVAUKSET ,JOS KAIKKI MENEE PIELEEN HIUKSET PUTOAA VAIKKA?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
MUTTA SAAKO KORVAUKSET ,JOS KAIKKI MENEE PIELEEN HIUKSET PUTOAA VAIKKA?
No ei tietenkään sehän on asiakkaan ongelma,mehän teemme mitä pyydetään ei muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662238Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381853Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711480Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211454Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.771167Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1771134Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211086Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051064En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9922- 77919