Rakastan todella paljon toisessa maassa asuvaa miestä. Olemme tavanneet vasta pari kertaa, mutta minun tunteeni ovat aitoja. Viestittelemme päivittäin, mutta välillä hän suuttuu tosi helposti jostain kommentistani, ja heti alkaa "uhkailu" tyyliin... no ei tästä taida tullakaan mitään. Taitaa tarkoittaa, ettei hän oikeasti minusta välitäkään. Koko ajan pitäisi muistaa varoa sanojaan, eikä kyllä uskalla mitään negatiivisia tunteita paljastaa. Haluaisin vielä yritää, mutta tuntuu että itse joudun elämään varpaisillaan koko ajan.
Epätietoinen
ikävä vaivaa
31084
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miten niin joutuisit varpaisillaan elämään kun välimatkaakin on?? Minkälaisia viestejä laitat sille miehelle sitten kun se suuttuu ja alkaa uhkailla sinua???
Suhteessa jossa ei voi olla oma itsensä ja näyttää tunteitaan ei ole mitään järkeä!!!
Mitäs luulet jos muutatte yhteen loppuuko uhkailu? Luultavasti ei, ainakin muuttaa muotoaan jos ei muuta. Älä helvetissä alennu tuohon. Asioilla on tapana pahentua vanhetessaan.
Hold on!
Ensinnakin ette varmaan "puhu" samaa kielta eli muista etta ette aina ymmarra toisianne, varsinkin jos keskustelu kielenne ei ole kummankaan aidinkieli.
Toinen asia on kulttuurierot, mita kaukaisempi kulttuuri sita vaikeampi suhde.
Myos uskonto tuo omat rasitteensa, varsinkin Islam. Nainenhan on miehen omaisuutta Islamissa, joten noyryytta ja palvontaa odotetaan.
Sitten tietenkin ika ja elamankokemus, jos olet kovin nuori tai muuten kokematon ei homma toimi.