Kysymyksiä ukkomiehistä

Olen ihan ehdottomasti rakastunut ukkomieheen, ja uskon että hänkin minuun. Tiedän että tuhlaan elämääni; onhan toki vapaitakin tarjolla, mutta minkäs teet kun kolahtaa. Ihana mies, seksi hyvää, kaikki natsaa. Miksen sais rakastaa, kun kaksi kariutunutta suhdetta takana. Elämä on kuitenki niin lyhyt tuhlattavaksi.
151804
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

jo kolmaskin kariutunut suhde takana. Miksi et saisi, tai miksi saisit. Mieti sitä.

Äänestä

jäi hyvin epäselväksi? Vaikket kysynytkään, niin sanon jotta sinä näet sen ukkomiehen "rakastumisen" itseesi vasta kun on jäänyt teidän suhteesta kiinni kotona.
Toisten naisten pää elää siellä missä ei realismista ole tietoakaan. Kaunis ihana rakkauden illuusio, joka ei ole tarkoitettu kantamaan arkitodellisuutta. Mutta sadussa on kiva elää, sanoi lapamatokin.

Äänestä

oletko kostamassa jollekkin toiselle kun itselläsi suhteet ei ole pelanneet. mietippä sitä ukon vaimoa, mitä pahaa se on sulle tehnyt että ansaitsee tälläisen kohtelun. usko pois paras on pelata avoimin kortein; pistä ukko valitsemaan... tai kerrot itse vaimolle olemassaolostasi. säästyy monet kyynelee.. ukkomies jos sua rakastaa valitsee tietenkin sinut tai sitten olet hetken huvi jolta niin helposti saa ja ...

Äänestä
  • olen päättäny pelata avoimin kortein ja meinaan kertoa vaimolle. Tehkööt mies päätöksensä

    Äänestä

Meillä ihan samanlainen tapaus... olen ukkomies ja kiihkeä romanssi menossa vapaan sinkkunaisen kanssa... vuoden rakkaus kohta takana... ihanaa aikaa...

Äänestä

se toinen olekaan niin täydellinen kuin kuvittelit. Lisäksi on kiviriippana mahdollinen exä lapsineen. Sinusta on sitten tulossa äitipuoli. Vilaisepa tuonne palstalle uusioperheet tai jotain. Jos avaisi silmäsi.
Muista myös miettä vaihtoehtoa: voitko olla tukemassa miestä takaisinpaluussa oman siippansa luo ja olla itse vahvana omassa elämässäsi?
Ajatuksia, mieti...

Äänestä
  • Kaikella on hintansa - myös tällä ukkomieheen rakastumisella.
    1 Jos mies lähtee ykkösen luota sun uoksen, vain prosentti näin alkaneista suhteista jatkuu enää pitkään (yli vuosi)
    2 Mies tulee aina syyttämään sua erostaan.
    3 Saat mahdolliset lapset riesaksesi viikonloppuisin.
    4 Mies köyhtyy, koska maksaa erossa vaimolleen ja ruokkoja lapsilleen
    Tässä vain muutamia syitä miks sun kannattaa jättää se ukkomies..Ai niin, se sun terapia tän suhteen jälkeen jäi myös laskuista pois!

    Äänestä

Haluat siis lisää ongelmia, joskus suhde on selvitettävä miehen vaimonkin kanssa. Ei useinkaan ole helppoa.

Äänestä

Kyllä olet tyhmä. etkö tajuu,et olet "toinen nainen" ja itse olet kohta jätetty. Eihän se ukko-mies sinuun kauaa tyydy, vaan valkkaa taas uuden.
Jos se lupaa sulle vaikka kuun taivaalta,.... mieti mitä se on jo luvannut vaimolleen koko suvun ja papin edessä. Jos ei mies pysty sitä pitämään, niin miten luulet sen pitävän mistään muustakaan lupauksista kiinni. Kyllä olet säälittävä....kuin voit katsoa peiliin.....vapaitakin ukkoja on...yök

Äänestä

olen myöskin ihastunut ukkomieheen ja tunne on molemminpuoleista ja ollaan viikottain yhteydessä toisiimme. Itse olen avoliitossa. Se menee niin, että mies soittelee minulle ja puhumme pitkiä puheluita ja ollaan tapailtu muutamia kertoja ja tiedän, että se on väärin ja olenkin jo kerran ajatellut lopettaa juttumme, mutta minkäs teet, kun vetovoima on molemminpuolista jne. Aika näyttää mitä tuleman pitää???

Äänestä
  • tuon pystyy sanomaan.

    Äänestä

  • kuinka voitte olla noin itsekeskeisiä ja itserakkaita. kyllä teidän puolisoillannekin on tunteet. tunne on molemminpuoleista, on varmaan kun toinen tietää saavansa ilmaista koloa niin kyllä se lepertää kaikenlaista sen eteen. pelatkaa puhtain paperein.. se pidemmän päälle antaa enemmän. usko pois ... vai etkö uskalla

    Äänestä

  • kolikon toinen puoli kirjoitti:

    kuinka voitte olla noin itsekeskeisiä ja itserakkaita. kyllä teidän puolisoillannekin on tunteet. tunne on molemminpuoleista, on varmaan kun toinen tietää saavansa ilmaista koloa niin kyllä se lepertää kaikenlaista sen eteen. pelatkaa puhtain paperein.. se pidemmän päälle antaa enemmän. usko pois ... vai etkö uskalla

    tämä "juttu" ei voi kauaa näin jatkua, joten jonkinlainen loppu tulee jokatapauksessa ja en sitä nyt halua ajatella. Tiedän, että puolisoillammenkin on tunteet jne.
    Kerran olemme olleet toista kuukautta pitämättä yhteyttä toisiimme, mutta siinä kävi niin, että mies otti minuun uudelleen yhteyden ja mä en voinut vaan asiaa jättää siihen. Olen ollut aika suorasukainenkin joissakin asioissa ja ei se häntä ole haitannut. Pitäis uskaltaa pelata siis puhtain paperein, mutta en taida uskaltaa... Mitään ei ole vielä menetetty.

    Äänestä

ukkomiehissä kiinnostaa se että kun ero tulee, jos tulee siis, niin voi itselleen selitellä että onnellisia oltaisiin oltu jos toinen ei olisi ollut varattu. Voi siis olla rakastunut, eikä tarvitse itsestään etsiä syitä eroon kun sehän on selvä, hän oli varattu, mitään ei ollut tehtävissä.
Miksi ei siis retkahtaa vapaaseen, niin voisi mittelöidä itsensä kanssa tosissaan: Olenko luotettava, olenko rehellinen, olenko toisen ihmisen rakkauden arvoinen.
Kun taas hengaillee varatun kanssa, ei tarvitse harrastaa muuta kuin itsepetosta. Ja nauttia jostakin sairaasta vahingonilosta, kelpaa jollekkin paremmin kuin joku muu???
Nainen on naiselle susi. Surullista että aina nämä jutut menee niin että todellisuudessa sille petetylle ei kerrota, koska hän voisi tehdä ratkaisun joka ei miellytä ketään.
En itse luottaisi petturiin, millainen mies todellisuudessa on niin tussun alla että ei osaa erota ennenkuin aloittaa uuden suhteen?

Henkisesti laiskat tyytyvät varattuihin tai muuten vinoutuneet. Yksikään mies ei ansaitse 2.

Äänestä

Minkäs teen, kun rakastuu ja mies minuun rakastunut"salarakas" kohta vuoden, mikä sen ihanampaa olla kaksin kuin yksin. Aikuiset ihmiset tietävät, mitä elämältään haluavat....!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaan kirjoitti:

Olen ihan ehdottomasti rakastunut ukkomieheen, ja uskon että hänkin minuun. Tiedän että tuhlaan elämääni; onhan toki vapaitakin tarjolla, mutta minkäs teet kun kolahtaa. Ihana mies, seksi hyvää, kaikki natsaa. Miksen sais rakastaa, kun kaksi kariutunutta suhdetta takana. Elämä on kuitenki niin lyhyt tuhlattavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu