CIPRALEXISTA jotain outoa.....

Olen viikko sit aloitellu cipralexin annoksella 5mg aamuisin. Nyt huomaan että mulla tulee monesti päivässä sellaisia humauksia silmiin...Kun tavallaan katselisin kaikkea itseni ulkopuolelta. Niitä on vaikea selittää... Se tunne tulee kotona, ruokakaupassa..missä milloinkin. Jotenkin tuntuu että kaikki ympäriltä siirtyisi johonkin kaukaisuuteen ja tuntuisi epätodellisesta. Saatan kotonakin katsoa telkkaria, ja yhtäkkiä se tunne tulee ja tuntuu että tipahtaisin oman elämäni ulkopuolelle ja se telkkari näyttäisi vieraalta. Tiedän, kuulostaa tyhmältä..mutta tunne on pelottava... Ja saa ahdistuksen kyllä heräämään. hui!!

Onko kokemuksia, liittyykö aloitukseen..vai onko pysyvä haittavaikutus??
Kiitos jos joku jaksaa kommentoida...
3641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No hei!

Kas kummaa, kun ihan ollaan samaan aikaan lähetetty samasta aiheesta viestit!

Äänestä

Soittaa lääkärillesi ja kysyä, kannattaisko lopettaa ko.lääke?
Itse soitin ja lääkäri sanoi heti, että LOPETA HETI, lääke ei sovi sinulle.

Omituiset oireet jatkuu siis mulla vielä nytkin; oon sit varmaan jäämässä tälläseks..kauheeta, jos jäis!!?? En uskalla edes ajatella.

Tästä on van yks tie ja se on todellakin ylöspäin.

Äänestä
  • Lopettakaa hyvät ihmiset noilla myrkyillä leikkiminen. Lukekaa miten oikeat rasvahapot ja vitamiinit voi teitä auttaa (www.biovita.fi).
    Jos haluatte elää tervettä elämää, ottakaa itse selvää miten lisäravinteet oikealainen ruokavalio auttaa. Nuo pillerit ovat tarkoitettu tuhoamaan ihmistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hui!!!! kirjoitti:

Olen viikko sit aloitellu cipralexin annoksella 5mg aamuisin. Nyt huomaan että mulla tulee monesti päivässä sellaisia humauksia silmiin...Kun tavallaan katselisin kaikkea itseni ulkopuolelta. Niitä on vaikea selittää... Se tunne tulee kotona, ruokakaupassa..missä milloinkin. Jotenkin tuntuu että kaikki ympäriltä siirtyisi johonkin kaukaisuuteen ja tuntuisi epätodellisesta. Saatan kotonakin katsoa telkkaria, ja yhtäkkiä se tunne tulee ja tuntuu että tipahtaisin oman elämäni ulkopuolelle ja se telkkari näyttäisi vieraalta. Tiedän, kuulostaa tyhmältä..mutta tunne on pelottava... Ja saa ahdistuksen kyllä heräämään. hui!!

Onko kokemuksia, liittyykö aloitukseen..vai onko pysyvä haittavaikutus??
Kiitos jos joku jaksaa kommentoida...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu