huollon jälkeen

miksi huollon jälkeen auto ajetaan pimeälle pihalle ja annetaan tiskillä avaimet ,että työ tehty.autoon tullut huollossa pahoja naarmuja oveen.liike yrittää aina kusettaa näin riippumatta merkistä.onko missään reilua peliä enää.onko teillä tullut sramuja kärryyn huollossa?onko ollut reilu kohtelu.en usko.ei tässä kohta uskalla huollattaa 200 eken korollaakaan nehän hakkaa senkin siellä.saati 55 tonnin farmaria.käykö liike enää missään autoa läpi, kun antaa sen huollosta.olisi palvelua se
51045
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vie mopos narikkaan urpo

Äänestä

joku työkalu on jäänyt konepellin alle ja kovepelti lyöty kiinni, iso kohouma lomo konepellissä.

auto on nostettu niin että nosturin tuki ottanut sivupeltiin kiinni, pelti lommoontunut, maali ja ruostesuoja karissut.

en huomannut kumpaakaan ennenkuin jonkin aikaa huollon jälkeen eivätkä kertoneet huollossa että tämmöinen vahinko tapahtui.

Äänestä
  • Malmin Delta-Autossa oveen tuli klommo ja nosturi ollut korvakkeen vieressä pohjassa iso painuma ja alkoi ruostua siitä.Täästä oppineena tarkastan ensin korjaamotilat (ettei niin ahtaat että ovet kolkkaa vastakkain) ja heti huollon jälkeen tarkastan alustan ettei painumia, helpompi vaatia hyvitystä kun asia tuore..

    Äänestä

  • Kerran hain auton takuuhuollosta ja samana iltana huomasin että takaluukkuun oli tullut karseet naarmut.Mitenkäpäs siitä reklamoit, onhan ne naarmut voinut tietysti tehdä joku vittumainen renkaanpotkiakin.Kun auto odotteli liikkeen pihalla isäntäänsä

    Äänestä

  • Silmään kustu kirjoitti:

    Kerran hain auton takuuhuollosta ja samana iltana huomasin että takaluukkuun oli tullut karseet naarmut.Mitenkäpäs siitä reklamoit, onhan ne naarmut voinut tietysti tehdä joku vittumainen renkaanpotkiakin.Kun auto odotteli liikkeen pihalla isäntäänsä

    no mitäs sille mahtaa että autoasi joku kolhii autokorjaamon parkkiksella. meettekö ruokakaupassakin valittaan kassatädille et joku kolhi mun auton. Onhan se eri jos joku tumpelo nostaa helmat kasaan... tai jättää pellin väliin jotain... voi pyhät peltilehmät

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoilija etelästä kirjoitti:

miksi huollon jälkeen auto ajetaan pimeälle pihalle ja annetaan tiskillä avaimet ,että työ tehty.autoon tullut huollossa pahoja naarmuja oveen.liike yrittää aina kusettaa näin riippumatta merkistä.onko missään reilua peliä enää.onko teillä tullut sramuja kärryyn huollossa?onko ollut reilu kohtelu.en usko.ei tässä kohta uskalla huollattaa 200 eken korollaakaan nehän hakkaa senkin siellä.saati 55 tonnin farmaria.käykö liike enää missään autoa läpi, kun antaa sen huollosta.olisi palvelua se

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu