Vastakkainasettelun aika

Sanoi eräskin presidenttiehdokas, mutta toisaalla hänen puoluetoverit vertailevat jatkuvasti paperityöläisille ja sairaanhoitajalle maksettuja palkkoja.
3352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...täällä harjoittaa vastakkainasettelua?
Seuratkaapa .

Äänestä

Luvut kuvastavat alimman ja ylimmän tulonjakoviidenneksen tulojen muutosta.

Jälkimmäinen tietysti toteutuu, kun "vastakkainasettelu" on ohi.

Äänestä

Vastakkainasettelut eivät tästä maasta äkkiä lopu.

---> ansiosidonnaisen päivärahan saajat Vs Kelan
työmarkkinatuen saajat, opiskelijoiden opintotuen pienuus Vs toimeentulotuen "suuruus."

Ketähän tällaisten vastakkainasettelujen viljely medioissa oikein hyödyttää?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on ohi... kirjoitti:

Sanoi eräskin presidenttiehdokas, mutta toisaalla hänen puoluetoverit vertailevat jatkuvasti paperityöläisille ja sairaanhoitajalle maksettuja palkkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu