tarvii apua

mun kitarassa ei soi kunnolla pari väliä...tai ne soi silleen epäpuhtaasti...miten ne sais kuulumaa sillee että ne sois kunnolla..? esim ku pidän kiinni 10 välistä ni se soi tosi huonosti...ja 15 väli kanssa! AUTTAKAA!
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

usein kitarassa on nuo nauhat joissakin väleissä korkeemmalla, yksi keino on viilata niitä..mutta ihan ekaksi nosta kieltä korkeammalle sieltä perästä..lisätietoa myös trimmaamisesta saat
www.muusikoiden.net rekistöröidy ja mene keskustelut osioon sieltä löytyy hyvät ohjeet

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa kirjoitti:

mun kitarassa ei soi kunnolla pari väliä...tai ne soi silleen epäpuhtaasti...miten ne sais kuulumaa sillee että ne sois kunnolla..? esim ku pidän kiinni 10 välistä ni se soi tosi huonosti...ja 15 väli kanssa! AUTTAKAA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu