Paras ehkäisykeino

PORTSARI

Asia on niin, että aivan ylivoimaisesti paras ehkäisykeino on keskeytetty yhdyntä!
Kun vaan mies osaa asiansa ja vetää meisselin ulos ennenkuin mehut lentää, on varmuus 100-prosenttinen!
On pelkkää kortsutehtaiden propagandaa väittää että alkuun erittyvät muutamat pisarat voivat tehdä raskaaksi.
Tiedän kun itse olen näin toiminun vuosikaudet ilman vahinkoja!
Taudeilta ei toki ole suojaa, mutta jos niitä ei ole syy epäillä, on tämä keino kaikkein mukavin ja luonnollisin!

3

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TT

      Minun mielestä paras ehkäisykeino - toppatakki naamalle

    • Leijona

      Ja mitäköhän teikäläinen sitten luulen niiden ekojen pisaroiden sisältävän? Maitoako? Sulla on vaan käynyt tosi hyvä tuuri jos oot tolla tavoin toiminu ilman että kukaan olis tullut raskaaks.

    • Anonyymi

      Vanha aloitus mutta kirjoitan kuitenkin, kun löytyi kun haki sitä mikä on paras ehkäisykeino. Minä tulin raskaaksi keskeytetystä yhdynnästä. Jos sellasta harrastaa kannattaa hankkia kiertoa seuraava sovellus. Natural Cycles sovellus on maksullinen. Siinnä mitataan myös lämpötilaa. Sitten kuulemma 98% varma jos mittailee lämpötilaa jne. koko ajan. 93% varma jos ei mittaile. Mut on ilmaisia sovelluksia myös. Niistä voi tarkistaa milloin on ovulaatio, että ei juuri ovulaation aikaan puuhaile.

      Mulle ei hormonaaliset keinot sovi ja kierrukkaa on yritetty kolme kertaa mutta se oli niin kivuliasta, että ei yritetty enää. Eli päädyin tähän. Vieläkin keskeytetty yhdyntä, vaikka ton sovelluksen pitäisi toimia hyvin. Mut tosiaan ei kannata uskoa, että ei tulisi raskaaksi keskeytetystä yhdynnästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8088
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3882
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1360
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1193
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1099
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      925
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      787
    Aihe