Kannattaa miettiä mihin mulkkunsa työntää.
Itse joudun maksamaan 300 eur/kk siitä, että tuli humalapäissä naitua väärää naista. Ei edes kovin hyvän näköistä. En ymmärrä miksi hän halusi pitää lapsen.
Itse joudun maksamaan 300 eur/kk siitä, että tuli humalapäissä naitua väärää naista. Ei edes kovin hyvän näköistä. En ymmärrä miksi hän halusi pitää lapsen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ja kyllä sitä naista taitaa kaduttaa kun tuli tehneeksi lapsen sinun kanssa! Onhan ainainen pelko siitä että sinun luonteenpiirteitä ilmenisi siinä.
Olet surkea esitys. Vai tuli naitua? Onko jäänyt ymmärtämättä, että naidessa voi tulla lapsia (vrt. kukat ja mehiläiset). Ymmärrystä ei piisaa näköjään siihenkään, että tekosistaan pitää kantaa ns. vastuuta. Mahtaako olla ollenkaan tuttu termi?
Mitähän lapsesi sinusta tulevaisuudessa ajattelee?
...pettävältä kusipäämulkulta/lutkanartulta???
Voitko syyttää tuosta muuta kuin itseäsi?
Kohdallesi sattui epätoivoinen nainen,joka ajatteli lapsen olevan elämänsä tilaisuus ja siinä nyt olet.
Selvinpäin olisit ehkä saattanut jättää moisen haaskan loitommalle vai mitä?
Älä nyt enää toista virhettäsi, saat vain liudan lapsia jotka vihaavat isäänsä.
Kyllä on lakeellista keskustelua....
minulla on monta, siis , monta naistuttavaa jotka ovat tehneet pojille temput.
Kuinka miehet ovat niin tyhmiä että lähtevät viettämään yhyeistäyötä vieraan naisen kanssa ja vielä ilman ehkäisyä? Pitää olla kovat paineet..
En ymmärrä myöskään näitä naisia, eikö todellakaan ole olemassa miehiä, jotka omasta tahdostaan luovuttaisivat heille siementään.
Miltä tuntuu olla lapsi, saada tietää alullepanostaan tämmöisissä tilanteissa? Surullista, itsekästä ja pelottavaa!
Epätoivoista myös!
On todella hyvä, että useimmat meistä eivät koskaan saa tietää, millaisen sähläyksen tuloksena olemme itse asiassa saanneet alkumme.
"Niinhän se menee. Mitä enemmän juo sitä paremmalle se harakka vierellä näyttää..."
Tämä pitäisi lisätä 9-luokan bilsankirjaan...
Heko Heko...
300€ x 12KK x 18V elareiden nousuindeksi...
Tulee hintaa yhdelle yölle...
Pitää todella miettiä mihin heppinsä laittaa... Lapsia tulee sääli ei muita.
gulp...
Uuden Audin... volvon... Kesämökin... Mökin..
Tontin.. glup....
Ai kun mä kuolen nauruun!
Tosi osuva viesti!
Kuinkahan monella miehellä on sellainen harakka vaimona baari-illan seurauksena?
Voi että käy sääliksi,mutta on samalla myös ihan oikein niille jotka ovat "juoneet naisen kauniiksi".
Mitähän tapahtuu sitten kun mies tapaa naisen joka on kaunis ihan selvinpäin?
Taitaa harakalle tulla tukalat oltavat:)
Loistava laskusuoritus muuten, kiitos siitä!
Ihan oikein sinulle!!Miehet ovat pettureita kaikki!!!Minunkin exäni petti minua minkä kerkes baari iltojen jälkeen, kun kotona olin lapsemme kanssa.Potkun sai perseelle ja takaisin ruikuttaa.En varmasti takaisin huoli!!
Juuri tässä valossa kun miettii niin maksulliset palvelut eivät ole ollenkaan hullumpi vaihtoehto, tulee jopa edullisemmaksi!
No,ok tietty 300 egee kuukaudessa menee helposti myös niihin palveluihin..
Kyllä porukat paljasti kaksinaismoralismin taas. Naimisessa on kyse lapsenteosta vaikka olisi viisi kortonkia päällekkäin. Todennäköisesti parempi mies oli kyseessä kuin te muut yhteensä kun jumala näki vielä toivoa sun kouluttamisessa. Kyllä vintuttaa tää jengi joka miettii omia tarpeitaan ja loukattuja tunteitaan. Lapsia tää homma tuottaa niin kuin luonto on suunnitellut ja me ollaan vaan pelinappuloita, ei hepsukat ja hipsukat välitä kenen kanssa ne on. Niitten kanssa oppii elämään vasta kun niiden kanssa oppii nöyryyttä, ihmiset. Älkää olko ylimielisiä paskiaisia yhtään
Hih=)
On tainnu joku hepsukka-hipsukka pyöräyttää sullekin suhteen ulkopuolisen lapsen, tai ainakin se on ollut lähellä, vai...?
Tosin nykyaikana on olemassa erilaisia ehkäisymuotoja joilla voi edes yrittää estää ei-toivottuja raskauksia tai omaa perhettään kasvamasta liian isoksi...eikö vaan?
Toisaalta,moni juntti ei ole kuullutkaan moisista keinoista.
typerä käki muninut väärään koloon.kanna seuraamuksesi, ota opiksesi ja maksa virheestäsi kuin mies. ja mitä se ulkonäkö siihen vaikuttaa. katoppa peiliin kuinka kaunis mulkku sieltä vastaan tuijottaa ja arvostele sitten vasta muita. tuskin olosi olisi sen parempi vaikka väärä nainen olisi ollut kaunis bimbo.. jos reikä todella oli väärä