kesätyöpaikat...

Heippa..
Minun mielestä on aika kummaa, että nykyisin paikat jaetaan yhä aikaisemmin kuin ennen. Monet ilmoittaa tällä hetkellä vapaista kesätyöpaikoista ja hakuaika loppuu tammikuun puolivälissä. Paikat on kai sitten päätetty jo helmikuussa, kun vasta osa tajuaa etsiä paikkoja. Itsellä on onneksi jo paikka tiedossa, mutta ei käy kateeksi opiskelutovereita..
1943
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet oikeassa, että aikainhan nuo jo aloittavat. Itse aloitin linkkien keräämisen Marraskuun lopussa ja siitä lähtien on joka kerta löytynyt joku linkki jonnekin, mutta ei ne vielä ole kaikki menneet, vaikka paikkoja jaetaankin jo.

Hyvin paljon on sellaisia firmoja, jotka nukkuvat vielä talviunta tuonne maalis-huhtikuulle asti, mutta osa aloittaa jakamisen pikkuhiljaa. Jotku paikat näköjään menee joskus toukokuussa jakoon. Mutta en kehoita ihan sinne asti jättämään sitä kesätöiden etsimistä.

Jos kukaan ei pahastu, niin jätän tuohon linkin, josta voi löytyä jokunen vinkki, että miten voi ansaita rahaa:

http://www.dlc.fi/~frank/headhunt/kesatyo.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jo jaettu? kirjoitti:

Heippa..
Minun mielestä on aika kummaa, että nykyisin paikat jaetaan yhä aikaisemmin kuin ennen. Monet ilmoittaa tällä hetkellä vapaista kesätyöpaikoista ja hakuaika loppuu tammikuun puolivälissä. Paikat on kai sitten päätetty jo helmikuussa, kun vasta osa tajuaa etsiä paikkoja. Itsellä on onneksi jo paikka tiedossa, mutta ei käy kateeksi opiskelutovereita..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu