vauvalla nenä tukossa

Vauva 4kk.
7254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

helpoittavat pienokaisen oloa, sitten pikkuniistäjällä räät pois ja nasolinia sumutus.

Äänestä

A-vitamiini tippoja,kun minusta keittosuola kyllä kostuttaa ,mut kuivaakin lisää,mee apteekkiin ja kysy vielä sieltä;))

Äänestä
  • laittaa A-vitatippoja!

    Äänestä

  • ei saa kirjoitti:

    laittaa A-vitatippoja!

    saa se ei ole lääkettä ,vaan rasvaislukosta nenäöljyy;)

    Äänestä

  • mami46 kirjoitti:

    saa se ei ole lääkettä ,vaan rasvaislukosta nenäöljyy;)

    mutta A-vitamiini on rasvaliukoinen vitamiini ja sitä ei saa antaa tuon ikäiselle,missään muodossa.

    Äänestä

nenä sumutetta ja vicks voidetta

Äänestä
  • tuon ikäiselle, kuin yöpaidan rintamukseen, ei siis iholle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko lääkkeitä vaivaan ? kirjoitti:

Vauva 4kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu