Kenet me haluamme presidentiksi? Jos et kaipaa muutosta, niin valitse Tarja, Niinistö tai Vanhanen. Samaa sakkia kaikki. Olemme nähneet ja kuulleet heidän politiikkaansa jo vuosia todeteksamme vai että samaa ikävää toisten syyttelyä ja päättämättömyyttä.
Mutta jos haluat muutosta niin valitset jonkin vähemmistöehdokkaan. Mieluiten sellaisen joka herättää eniten närkästystä. Tälläinen henkilö voisi olla vaikkapa soini.
Nyt jokin väittää, että HAHAHAH ei soini mitään muutosta voi tehdä. Pinen puolueen huono ehdokas. Olet aivan oikeassa. Soini ei tee itsenään muutosta eikä hänen puolueensa voi tehdä muutosta, mutta soini _presidenttinä_ olisi niin suuri muutos, että se pakottaisi suurpuolueet muutokseen.
MIETItÄÄN hetki, jos tosiaan tulisi jokin vähemmistöehdokas prsidentiksi, miten se toimisikaan katalyyttinä muutokselle. SDP, KOKOOMUS, KESKUSTA joutuisivat hiukan skarppaamaan että perussuomalaiset eivät jatkossa saisi lisää jalansiaa politiikassa tai jokin muu puolue.
Se miksi valitsisin soinin on se, että hänen kannatuksensa on tällä hetkellä suurin vähemmistöehdokkaista.
Mutta jos et kaipaa muutosta ja olet tyytyväinen niin valitse "voittaja". Mutta muista silloin asiat pysyvät kuten tähänkin asti ei mitään muutosta näkyvissä samat valheet jatkuvat.
Kenet suomalaiset _HALUAVAT_
Presidentiksi?
2
156
Vastaukset
- perkele!!
nuoruuden vasemmistoradikaalia ei missään nimessä pressaksi enää!!
ei ymmärrä liike ym.muusta taloudesta yhtään mitään..eikä mistään muustakaan!!ilmankos olikin sak-ns.juristina.
kyllä pressan pitää olla suoraryhtinen SUOMALAINEN!!!!! Keinuunsa ottavat kerran/ eivät he häntä yhdessä kohtaa pidä.
Välillä taivaan ja maa he heittävät häntä kunnes toinenkin pressakausi
ylväästi hoidettu on.
(Kirjoitus bussikatoksen suojalevystä Itä-Keskuksessa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60844
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111793- 48677
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla225660- 46589
- 57560
- 76533
- 22526
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k91520Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37500