KIUKKU HALONEN FLOPPASI TV 3:LLA

HALOSKA EI KESTÄ ARVOSTELUA

Tarja Halonen ei kestä selvästikään minkäänlaista arvostelua.Myös huumorintaju on kateissaan.Täytyy sanoa että muutenkin hänen tietämyksensä ja päättäväisyytensä on jotenkin saamatonta.Millään ei uskoisi että hän on yksi ehdokkaista presidentin vaativaan virkaan.Minä näen että hänen kannattaisi vetäytyä eläkkeelle nauttimaan eläkepäivistä.Presidentti keskustelun paras oli ehdottomasti Sauli Niinistö.Saulin rehellinen ja päättäväinen olemus on kovaa valuuttaa maailmalla.Sauli antaa suomesta hyvän kuvan.Presidentti ainesta ihan selvästi.

5

588

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ironmikes

      Hyvä Tarja, loistavaa, murskaavaa, upeaa!! Uusimman gallupin mukaan Halonen saa enemmän ääniä kuin kaikki muut ehdokkaat yhteensä. Ylivoima on siis MURSKAAVAA. Onko tämä edes tottakaan, vain näinkö sittenkin vain unta?

      Vaikka muut ehdokkaat ovat tehneet kaikkensa, niin pudotuskin on ollut VAIn 3%, joka todella pieni ja aivan luonnollinen.

      Koskaa Suomen historiassa ei nähty tällaista ylivoimaa, mutta koskaan ei ole ollut parempaa ehdokastakaan, joten aivan loogista.

      Keskustelu TV:ssä osoitti, että muut ovat lähinnä statisteja ja Tarja hallitsi asiantuntemuksellaan keskustelua, mokaamatta kertaakaan.

      Juhlapöydän kattauksen ja menun suunnittelussa tulen huomiomaan myös pöydänalusverailleni www.natikalle, "muulaislegioonalaiselle" Hitman ykköselle ym. jotain tunnelmaan sopivaa juotavaa.

      Pojat pitävät varmaakin katkerosta, joka viittaa katkeruuteen häviöstä ja varaan pojille myös pehmis karkkeja, jotka viittavat poikien pehmeyteen näissä pippaloissa.

      • marion

        jauhaa samaa skeidaa, keksi jotain uutta välillä. Eihän noita kukaan jaksa kohta/enää lukea.


      • utelias

        noiden kommenttien jälkeen on pakko kysyä että katselitko keskustelua tv:stä ilman kuvaa ja ääntä??


    • Nämä eivät ole missikisat herran jumala.

      Millä selität nämä komeat kannatusluvut?

      Kelpaa numero 9 suomalaisille - myös allekirj.

      c.c

      • Väsy painaa, pehku kutsuu

        Hallit haukkuu, Tarjan karavaani kulkee!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7861
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3087
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      363
      2088
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1704
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      146
      1519
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1281
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1219
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1132
    9. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1108
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1076
    Aihe