Tänään söin lautasellisen hernekeittoa, kolme ruispalan puolikasta, 4 keittokinkkua ja nissä oli myös 40 flooraa. Söin myös banaanin ja lasin maitoa.
Tein kuntopyörällä tunnin ja kävin puolen tunnin lenkillä.
Mitä mieltä?
Tein kuntopyörällä tunnin ja kävin puolen tunnin lenkillä.
Mitä mieltä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ketä kiinnostaa?
Syömästäsi määrästä sait arviolta 600kcal, joka on pidemmällä aikavälillä toteutettuna melkeinpä itsemurha. Lähes kaikista mahdollisista vitamiineista, hivenaineista ym. jäi päivän tarve todella vajaaksi! Lisäksi näin syömällä keho ryhtyy pian säästöliekille eli kehosi varastoi kaiken syömäsi ruoan rasvaksi. Syö enemmän ja terveellisemmin äläkä pelleile!
Laskin tuolla virtuualiravintolassa että ne olisivat jotai 825 kcal. Kuinka monta kaloria mun pitäis syödä?
Täällä palstoilla liikkuu ihmisiä, jotka kertovat pärjäävänsä vallan mainiosti alle 1000 kalorin päiväenergiansaannilla (
samalta sivustolta löytyy myös energiankulutuksen mittarit. laske paljonko on perusaineenvaihduntasi ensin ja sitten paljonko kulutat noissa liikuntajutuissasi.
ja mieti
www.provitmin.com
vastaan. Musta ihmisellä on luontainen tarve syödä, ja jos ottaa jotain aterian korvikkeita, voi silti tulla tarve syödä. Voi tietysti joillekin sopia, mutta mä haluan ainaki syödä ruokaa, tehdä sen itse, että tiedän mitä siinä on ja kuinka paljon.