mitä jacksonin kitaraa suosittelette monipuoliseen soittoon,etupäässä kuitenkin raskaampaa rokkii,nykyinen lespa ei tunnu oikein käteen sopivalta,eikä soundi oo sitä mitä haluaisin
mikä jackson
jiitee
6809
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jackson soloist malli on on paras ainaki jacksoneista,mutta sen hinta on noin 2000e
eikä soitinlaineessa. Hinta on lähempänä 3000€.
...käytettynä saa edullisesti, joku 1500 euroa ehkä keskihinta. 90-luvun alun professionaaleja kannattaa metsästää, siis japseja. Myös Charvelit lähtevät törkeän edullisesti verrattuna laatuun. Noissa on usein Original Floyd Rose.
Ei kannata ehkä pelkästään jacksoniin rajoittaa, muiltakin valmistajilta löytyy asiallisia kitaroita.
music 123 nettikaupassa jacksonin soloistit maksaa jotain 1850 dollaria eli mitäköhän se tekee euroissa kuitenki music123 on halvempi ko thomann
Kertokaapas onko tuo kitara laadukas vai ei???? Kannattaako ostaa???
jacksonin sivut
http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?partno=DK2FS_Dinky_Firestorm
thomannin sivut
http://www.thomann.de/thoiw3_jackson_dk2fs_dinkypro_egitarre_prodinfo.html
enpä oikeen tiiä ko ei itellä oo kokemusta.ainaki hieno ulkonäkö ja ko katto noita tietoja niin vaikuttaa kyllä ihan laatupeliltä.