usa:n iskut

jos usa saa noilla iskuilla yhden terroristin tapettua niin useita tulee tilalle tuolla meiningillä.

7

359

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väitteesi!

      Jos USA eliminoi yhden terroristin, niin tämä terroristi ei enää ole tekemässä iskua/iskuja. Jos joku toinen tekee kuitenkin iskun, ei tämä johdu siitä, että USA on eliminoinut sen yhden terroristin, vaan jostakin muusta syystä. Kerro sinä meille tämä syy!

      • VIHA!


      • jhhghgj

        syynä on vastarinta.
        jos USA eliminoi yhden teroristin, niin tilalle tulee varmasti uusi terroristi.
        nämä terroristit siis eivät toimi yksin, vaan ovat joukko järjestäytyneitä ryhmiä.


    • kenties

      Mutta eihän ne edes saaneet sitä yhtä tapettua, joka oli maalina!

    • Vili

      Ei haittaa ollenkaan.Siellä tulee olemaan voimakkaita maanjäristyksiä joka vuosi,joka tappaa ne uudet ääliö terroristit.

    • loppon

      on mieltä Armenian kansanmurhasta? Tapahtuiko sitä?

    • saa linnaan

      Rikoksistaan vastaan niin kymmeniä tuovat hyysärit tilalle sen takia terroristien ja rikollisten maahanmuuttajien vastaiseen kampanjaan täytyy panostaa enemmän.
      Karvapää oletko sinä valmis torjumaan terroristeja ja rikollisia maahanmuuttajia,oletko sinä myös valmis häätämään heitä pois maastamme jotta voimme panostaa hyvinvointiin eikä rikollisuuden torjuntaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      367
      2291
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      56
      1766
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      155
      1389
    4. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1358
    5. 154
      1335
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1181
    7. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1172
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      85
      1122
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1077
    10. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      1022
    Aihe