Olen nyt vasta puolisen vuotta käyttänyt lähes päivittäin luomiväriä sekä tummiin silmänalusiin peitevoidetta ja ilmeisesti sitten puhdistanut liiankin tujulla aineella (sebamed), kun silmäluomen yläpuoliseen ihoon ja silmän alle (missä tumma alue) on tullut punoitusta ja iho on karhea. Silmänympärysvoidetta käytän, mutta ei tunnu noihin auttavan, joten mitähän rasvaa voisi laittaa? Hydrocortisonia, vai mitä ihmettä, joka ei liian vahvaa olisi?
silmäluomen ihottuma?
2
340
Vastaukset
- Hui!
Minä saan luomet punaisiksi jo ajatuksesta puhdistaa ne Sebamedillä, vaikka se muuten onkin hyvä aine. Osta kunnollinen SILMÄmeikinpoistoaine ja luomesi paranee silmissä (heh)- ei välttämättä maksa paljon. Varo saamasta hydrocortisonia silmään, jos käytät sitä hätäapuna.
- Milla
on hyvää silmämeikinpoistoainetta. Sekä vesiliukoiselle että vedenkestävälle meikille erikseen. Luomi-ihotumaan olen käyttänyt Avenen silmänympärysvoidetta joka on tarkoitetu juuri ärtyneelle iholle. Toimii ainakin itselläni silloin kun olen saanut allergisia oireita joskus ärsyttävistä tuotteista.
http://www.pharmadermo.fi/tuotesarjat/index_tuotesarjat.asp?Load=tuotteet&From=ajankohtaista&id=1&ihotyyppi=2&tuotetunnus=6
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793