onko mies kiinnostunut?

neito

Onko mies kiinnostunut silloin, kun kertoo oma-aloitteisesti omista asioistaan. Esim. harrastuksista,perheestään..

Asioitahan voisi omassa päässään lähteä tulkitsemaan miten parhaakseen haluaa nähdä, mutta mietiskelin, että os täältä saisi jonkimoista kommenttia.

Jos mies on kiinnostunut, milloin voi odottaa häneltä selkeää aloitetta vaikka treffeille? Muuten tavataan harrastuksen yhteydessä, ja siellä tosiaan puhuu noista yllä manituista asioista mm.

Uskallankohan tulla vielä vastauksia katsomaan, vai teilataanko täällä heti idiootiksi... Mutta kun ei tällaisesta ole kokemusta, niin pitää teiltä kysellä. :)

12

4454

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tai sitten ei. Ehkä muuten vaan juttelee. Mistäpä me täällä se tiedettäisiin, eiköhän olisi parasta kysäistä mieheltä itseltään.

      Yhtä hyvin voit muuten itse tehdä sen selkeän aloitteen, ei tässä enää 1800-luvulla eletä :)

      • neito

        Saitte ehkä vääränlaisen käsityksen nyt, ei hän nyt perheestään tarinoi, vaan on kertonut ketä perheeseen kuuluu ja missäpäin nykyään vaikuttavat.. On puhunut myös avoimesti muuten elämäntilanteestaan ennen ja nyt..

        toivon vaan, etten nyt maalailisi liian kauniita kuvia seinille ja sitten ehkä pettyisin.. Mutta aika kai sen sitten näyttää.


    • uskoisin

      jos perheestään puhuu niin eiköhän silloin olla liikkeellä kaveripohjalla. muuten kait välttelisi perhettään retostelevan!

      • näkijä...

        ootappas mä katson mun kristallipallosta....

        ai jaaha.........joo.. perheestään puhuu....joo.. juu....noh ...pallo kertoo et sä oot vähä tyhmä.....kun luulet vielä kaiken päälle että se mies on sust kiinostunut vaikka se puhuu perheestään... :D


    • onnentonkija

      Mies on kiinnostunut, koska puhuu sinulle. Jos hän moikkailisi sinulle niin senkin varmaan tulkitsisit kiinnostukseksi! Eiköhän tavallisessa jutustelussa ole mitään pahaa eikä sen kautta voi sanoa, että mies on kiinnostunut. Ennemminkin tyyliin:"Näytätpä hyvältä tänään" tai "vaimon kanssa on seksiongelmia..." voisi olla enemmän kiinnostuksen osoitusta, ainakin siihen yhteen asiaan!

    • clower___

      olla kaveripohjalla..Eix se ole parempi et juttelee???Se on huomannut,et sun kaa voi jutella muutenkin.Ei sitä koskaan tiedä!!!!!

    • Thomas

      ainakaan tykkäis kuulla muiden juttuja. Harvvinaista joku kertoo vaan, Olen joskus huomannut että jos mies. Minä täällä tapuksessa alkaa kerro omalla elämää itte yleensä sait kuulla tätä, "anteeks mua täytyy käydä wc.een" en näki ne naiset silloin enää. :) Nyt mää en enää käy ulos mistään eri syistä, ei kannattaa. No joo mta alkaa kertoa vaan omat jutut, luulen se on näin että nainen on helpompi saada kertoa omia juttuja, kuin mies.

    • wdw

      Eikö ystävälle voi kertoa noita asioita myös? Ei kai sillä ole merkitystä oletko nainen vai mies? Seuraile nyt hyvä ihminen tilannetta, äläkä heti vedä omia johtopäätöksiä.

    • Kjip

      Aivan mahdotonta sanoa. Ei tuollaisesta jutustelusta
      voi mitään päätellä.

      Kyllä minäkin juttelen naisten kanssa niitä sun
      näitä ihan juttelemisen takia, ilman mitään
      erityistä kiinnostusta.

      Voihan se olla kiinnostunutkin, mutta emme me sitä
      voi tietää.

    • ... taas harrastukset ja perhe on suht henkilökohtaisia asioita, itse en kertoilisi kenelle tahansa noista asioista. meitä on niin moneen lähtöön.

      • neito

        ..ovat nuo asiat minullekin aika henkilökohtaisia, enkä niistä kenelle tahansa puhu, siitä syystä tätä pohdinkin.

        Muutenkin, kun ei nyt voi sanoa, että ystäviä oltaisiin, on tunnettu parin kuukauden ajan ja nähty tosiaan harrastuksen kautta muutaman kerran (~10-15kertaa).

        Mutta enpä nyt taida lähteä leijumaan kuvitelmiin, vaan pidän jalat maassa ja katsotaan mitä siitä seuraa. Toivottavasti seuraa sitten edes ystävyyttä! :)


    • riksu

      mies kaikkea maan ja taivaan väliltä harrastusten yhteydessä ja muulloinkin milloin satutaan näkemään. Aina ne jutut esim. omasta vaimosta ei ole niin imartelevia. Olen minäkin välillä pyörällä päästäni ollut, että missä oikein mennään.

      Voi se sinusta ainakin jossain määrin olla kiinnostunut. Jos ei muuten niin ainakin ystävänä jolle on kiva puhua omia asioitaan ;D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      92
      3528
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2907
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2396
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2328
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2291
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2256
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2143
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2107
    9. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      115
      2055
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1974
    Aihe