miten nainen iskee naisen?

miten siis nainen voi iskeä toisen naisen? mistä edes voi tietää onko joku toinen nainen kiinnostunut naisista vai miehistä? itse olen lesbo ja kuulen juttuja kuinka jotkut onnistuu heterobaareissa iskemään naisia. miten minä voisin oppia tämän taidon? tai naiset, te hetero tai bi naiset, jos olette kiinnostuneita naisista, miten näytätte sen, vai salaatteko sen?
63792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin tuota, mäkin olen tätä kyllä ihmetellyt. Heterothan aina luulee näkevänsä jonkun lesbokoodin, josta aivan selvästi tietää, kuka on mitäkin. En kyllä ole huomannut. Varmaan ihan samalla tavalla kun kuka tahansa muukin. Olemalla kiinnostunut asiallisella ja hienotunteisella tavalla,JOS toinen on kiinnostunut.Siis jos on molemminpuolista viritystä ilmassa. Oksettavinta on (kenen tahansa,siis myös heteroitten) päällekäypä yliseksuaalinen moukkamainen paskanjauhanta tai ilmiselvä kaatoyritys. Mieti nyt vähän mistä itse pitäisit.En mä ainakaan mistään kännisestä örvellyksestä tai rautakankiflirtistä. Mene jonnekin alan bileisiin niin ainakin osut oikeeseenpaikkaan,eikä tarvii arvailla,kuka on kuka.Onnea vaan yritykselle, itse en kyllä mihinkään hetskukuppilaan lähtis, siellä ei oo naisellisia naisia vaan jotain tuulipukupirrejä. Lepakot on kauniita ja naisellisia misuja, nää rouvat on halolla päähän kanoja.

Äänestä
  • No höh, kysymällä vaikka tai menemällä varmaan paikkaan. Jostain hetskubaarista saa kupan ja miestään pakoilevan pikkurouvan viikonlopuksi,mutta ei oikeeta naista.;)
    Hetskut on tautitilastojen kärkisijoilla, yäk.

    Äänestä

  • Kaisa kirjoitti:

    No höh, kysymällä vaikka tai menemällä varmaan paikkaan. Jostain hetskubaarista saa kupan ja miestään pakoilevan pikkurouvan viikonlopuksi,mutta ei oikeeta naista.;)
    Hetskut on tautitilastojen kärkisijoilla, yäk.

    Kun nykyään tunnustautuminen puhtaasti heteroseksuaaliksi on merkki ahdasmielisyydestä ja ennakkoluuloisuudesta on tedella hienoa nähdä etteivät asiat ole yhtään sen paremmin 'vapaamielisemmissäkään' piireissä.

    Äänestä

  • Grunt kirjoitti:

    Kun nykyään tunnustautuminen puhtaasti heteroseksuaaliksi on merkki ahdasmielisyydestä ja ennakkoluuloisuudesta on tedella hienoa nähdä etteivät asiat ole yhtään sen paremmin 'vapaamielisemmissäkään' piireissä.

    Kuka suvaitsisi normaaleja ihmisiä - ei kukaan.

    Äänestä

Jaa.Siis ei oo kellään mitään vinkkejä tai ideoita.Höh. Kertokaas ihan kaikki mikä herättää mielenkiinnon ja vetoaa teihin..
Mulle ainakin ihan tavallinen,älykäs juttelu,siisti ja asiallinen,naisellinen olemus ja hyvät tavat.Ei mitään sikakänniörinöitä eikä heteron näköisiä akkoja,joita ei erota mihestä muu kun käsilaukku tuulipuvun olkapäällä.Yäk.Lepakot on naisellisia ja kauniita!!!!

Äänestä

No, vinkkinä, se alastonkuvan laitto ei toimi tässäkään 😅 Minä olisin ollut valmis erään lesbon kanssa romanttiseen suhteeseen vaan pusu/hali aloituksella (koska en koe seksuaalista vetoa naisiin, olisihan se voinut muuttua), mutta hän läjäytti sitten kaiken tiskiin kerralla ja laittoi alastonkuvansa. Sitten vonkasi samaa minulta.

Nyt otan askelen taaksepäin, jos nainen tulee minua iskemään. Itse tykkäisin edetä ihan rauhassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


keskiyö_ kirjoitti:

miten siis nainen voi iskeä toisen naisen? mistä edes voi tietää onko joku toinen nainen kiinnostunut naisista vai miehistä? itse olen lesbo ja kuulen juttuja kuinka jotkut onnistuu heterobaareissa iskemään naisia. miten minä voisin oppia tämän taidon? tai naiset, te hetero tai bi naiset, jos olette kiinnostuneita naisista, miten näytätte sen, vai salaatteko sen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu