Onko hyvä peli rock ja vähän raskaampaankin soitantaan.
peavy clasik 30
jyrääko
5500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on yliarvostettuja paskoja. tolla hinnalla saat jo niin hyvän trankun että omfg. älkäkää pitäkö putkia parempina vaan sen takii että kaikki muutki pitää. idiootit.
KYLLÄ trankku ja putki styrkilla on ero kuin yöllä ja päivällä.Itse olen putkimiehiä ja mitä tulee clasikin hintaan onhan se kuitenkin halvinpia muihin putkivahvistimiin verratuna ja jopa trankku vehkeisiin myös.En kyllä vaihtaisi trankkuun ja ylimääräinen soundien ruuvaaminen joka biisin välissä jäänyt vähemmälle ja soitto kavereiden korvatkin säästyneet ylimääräisiltä vinkunoilta.KANNATTAVA OSTOS
Toiset tykkää aidosta kermasta ja toiset kermavalmisteesta. Homma on ns. makuasia. Kannattaa mennä kokeilemaan jos on mahdollisuus. Pitää muistaa että putkivahvistimia on monenlaisia ja kuuloisia. Toiset sopivat paremmin tietyn tyyppiseen musaan kuin toiset. Tähän vaikuttavat putkityypit jota vahvistin käyttää. Itse tykkään putkivahvistimessa 12AX7 ja EL84 putkiyhdistelmästä jota kyseinen vahvistin käyttää. On myös hyvä- ja huonosaundisia transistorivehkeitä. Testaamalla asia selviää.
Täältä löytyy mielipiteitä aiheesta. http://www.mikseri.net/forum/thread/454172.php
itellä oli voxin trankku ja en ollu tyytyväinen saundiin etenkin matalat soundit tuppaa mennä ihan puuroks ettei saa mitään tolkkua.vaihdoin sen peaveyn delta bluesiin ja oon ollu tosi tyytyväinen.
Terve, on tosi huono peli to Peavy, voisin ostaa pois kuleskemasta jos jollain on myynnis!