Liittykää yhteisöömme! Meillä jutellaan kaikesta Intiaan liittyvästä ja nyt meillä on myös oma chat käytössä =D
http://groups.msn.com/Intia
http://groups.msn.com/Intia
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eikö muka intialainen nainen suomalainen mies-pariskunta kelpaa? Mielestäni yhteiselomme on varsin "intialaista" (ruoka, musiikki, elokuvat, kodin sisustus jne.) ja vaimoni kulttuuri näkyy arjessamme vahvasti. Jos kyseessä on deittipalvelu suomalaisille naisille ja intialaisille miehille, niin sitten ymmärrän kysymyksen/kehoituksen asettelun.
Hei, tervetuloa yhteisöön jäseneksi! Mietinkin tuossa, tuleeko viestistäni kommentteja. Mutta olisi kai pitänyt sitten kirjoittaa: Joilla on intialainen mies/nainen/miesystävä/tyttöystävä/kaveri jne. Ihan vaan lyhyyden vuoksi heitin otsikoksi tuollaisen. Tarkoitus ei ollut olla mitenkään feministi,sovinisti, rasisti tai mikään muukaan.
Sitä paitsi, suurimmalla osalla yhteisön jäsenistä ei ole intialaista miestä eikä naista. Mutta kiva olisi sellaisiakin ihmisiä joukkoon saada.
Suo anteeksi, jos jotenkin loukkasin.
toisin kuin monet muut suomalaisnaisten alemman kehitystason miehistä, ovat kovia tekemään työtä ja käsitykseni mukaan vieläpä melko rehellinen kansa.
Selkäänpuukottavaa roskajoukkoa ovat. Ei paljon arabista eroa, ovat lipevämpiä.
Mites nyt suu pannaan kun mun mies on intialainen, mutta muslimi, vieläkö on kova tekemään työtä ja vieläpä melko rehellinen?
tampio!
jännä että sulla kaiken kirjoittelusi jälkeen on varaa ketään täällä tampioksi nimitellä. Monesti olen yrittänyt miettiä minkä ikäinen olet, kirjoittelujesi perusteella voisi päätellä ettet ole vielä aikuisikään ehtinyt.
ja intialaisilla kanssa