Yleiskorotus

Onko kenelläkään tietoa että saako äitiyslomalainen yleiskorotuksen palkkaan? Menen takaisin töihin kesällä ja kiinnostaisi että saanko vanhaa palkkaa vai "yleiskorotettua"?
1825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä yleiskorotus nimensä mukaan kuuluuu kaikille. Eli pitäisi olla palkassa siinä vaiheessa kun palaat. Muuten menee syrjinnän puolelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitiyslomalla kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa että saako äitiyslomalainen yleiskorotuksen palkkaan? Menen takaisin töihin kesällä ja kiinnostaisi että saanko vanhaa palkkaa vai "yleiskorotettua"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu