yllättynyt

Taitaa todellakin olla, että aika monet miehet ovat alkaneet pitää sukkahousuja. Olen itse nähnyt ja olen myös kuullut tuttavapiirissä joidenkin miesten käyttävän niitä päivittäin.
Oltiin miesporukalla saunomassa ja kahdella oli sukkahousut jalassa, se herätti saunassa paljon keskustelua asiasta, ensin hieman hilpeyttä mutta myöhemmin ihan asiallista ja ymmärtävää keskustelua.
92448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olen aikeissa ostaa sukkikset myös omallle kultsille....mutta minkälaiset ne sukkahousut olivat niillä mieheillä.Tarkoitan olivatko ne miesten sukkahousut vai naisten ?

Äänestä
  • Kyllä ne oli ihan tavalliset ohuet naisten sukkahousut. Ei kai miestensukkahousut paljon erilaiset ole, samasta kankaasta ne on tehty mutta ovat paljon kalliimmat. Laita viestiä miten kultasi ottaa sukkahousut vastaan jos ne hänelle ostat.

    Äänestä

  • yllättynyt kirjoitti:

    Kyllä ne oli ihan tavalliset ohuet naisten sukkahousut. Ei kai miestensukkahousut paljon erilaiset ole, samasta kankaasta ne on tehty mutta ovat paljon kalliimmat. Laita viestiä miten kultasi ottaa sukkahousut vastaan jos ne hänelle ostat.

    Olet oikeassa, että miesten sukkahousut ovat kalliimmat kun naisten ainakin ferillo liikkeessä,joka myy miestenkin malleja.
    Itse olen tyytynyt ihan naisten malleihin ja mustat käy miehelle ainakin omasta mielestäni.

    Olisi kyllä ihan mielenkiinnosta mukava tietää kuinka paljon on miehiä jotka pitävät sukkahousuja.

    Äänestä

  • Osta hyvälaatuiset, ei mitään 100% Polyamidi virityksiä! Näin nollakeleillä menee 20-40den housujen alla. Ite käytän Norlynin Opaque Velvet 40den ja Norlyn Silky 3D 20den sukkiksia. Voguelta ja Amarilta löytyy samat vastaavat hyvät mallit. Ilman takakiilaa olevat on mun kokemusteni mukaan miehelle paremmat.

    Äänestä

  • smoss kirjoitti:

    Osta hyvälaatuiset, ei mitään 100% Polyamidi virityksiä! Näin nollakeleillä menee 20-40den housujen alla. Ite käytän Norlynin Opaque Velvet 40den ja Norlyn Silky 3D 20den sukkiksia. Voguelta ja Amarilta löytyy samat vastaavat hyvät mallit. Ilman takakiilaa olevat on mun kokemusteni mukaan miehelle paremmat.

    Joo mut käännä se etukiila takse nii tulee hevarianatomiaa ....

    Äänestä

Jos kokeilisit vaihteeksi jotain muuta keskustelua.

Äänestä
  • mies...yllättyy kaverin sukkahousuista joka toinen viikko. Muistaa kumminkin kirjoittaa siitä tänne. Ja samat jees-miehet HETI perässä. Niillä on täällä varmaan päivystys.

    Äänestä

  • huonomuistinen kirjoitti:

    mies...yllättyy kaverin sukkahousuista joka toinen viikko. Muistaa kumminkin kirjoittaa siitä tänne. Ja samat jees-miehet HETI perässä. Niillä on täällä varmaan päivystys.

    Kyllä vaan ja tervetuloa päivystäjän kanssa rupattelemaan miesten sukkahousuista.Ensinnäkin millaisia sukkahousuja SINÄ käytät.

    Äänestä

Nyt kun tuli tuo kylmä pakkasjakso, niin piti
kaivaa kunnon villasukkahousut kaapista jal-
kaan. Ihan hyvin tarkeni ne farkkujen alla.
Töissäkään pukuhuoneella ei kukaan kommentoi-
nut niitä. Tosin en kyllä mainostanutkaan, aat-
telin että jos joku näkee ja kysyy niin vastaan.
Minkäänlaisia ohuita sukkiksia en aio kyllä-
kään heti kavereille esitellä. Nämäkin laitoin
järkisyistä, muunlaiset syyt vaatii "hempeämmät
hepenet". Jotkut lenkkeilijät pitävät sukkiksia
urheiluasujen alla, mutta muuten en niitä ole
miehillä nähnyt, ainakaan tuttava piireissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yllättynyt kirjoitti:

Taitaa todellakin olla, että aika monet miehet ovat alkaneet pitää sukkahousuja. Olen itse nähnyt ja olen myös kuullut tuttavapiirissä joidenkin miesten käyttävän niitä päivittäin.
Oltiin miesporukalla saunomassa ja kahdella oli sukkahousut jalassa, se herätti saunassa paljon keskustelua asiasta, ensin hieman hilpeyttä mutta myöhemmin ihan asiallista ja ymmärtävää keskustelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu