saako

leikata? itellä on luonnollisesti kauniin kaarevat kulmakarvat, mut ongelma on et kulma karvat on pitkät, joten yksi päivä otin ja leikkelin karvoja lyhkäsemmäksi,mutta saako niin tehä ja tuleeko siitä jotain karvaa noupeuttavaa vaikutusta!!?
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja kosmetologit usein typistävätkin kulmien karvoja saksilla tarpeen mukaan. Tuuheuteen ja pituuskasvuun saksimisella ei ole mitään vaikutusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulmakarvoja kirjoitti:

leikata? itellä on luonnollisesti kauniin kaarevat kulmakarvat, mut ongelma on et kulma karvat on pitkät, joten yksi päivä otin ja leikkelin karvoja lyhkäsemmäksi,mutta saako niin tehä ja tuleeko siitä jotain karvaa noupeuttavaa vaikutusta!!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu