e-pilsut ja hammaslääkäri

vaikuttaako epillerieden tehoon hammaslääkärin puudutusaine? :D tyhmä kysymys varmaan,mutta vaivaa silti..
3742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Syön Melianeja, ja näiden vuosien aikana olen käynyt hammaslääkärissä ihan normaalisti. Joitakin reikiä paikattu, hammaskiveä poistettu ja jopa yksi juurihoito tehty. Aina on puudutusaine tehonnut.

Äänestä
  • Niin mut kysymys olikin, että vaikuttaako (tehoava) puudutusaine e-pillereiden EHKÄISYTEHOON... Itseänikin kiinnostaa tämä asia, niin oli pakko kommentoida! :)

    Äänestä

Kyllä ovat ihan yhtä tehokkaita, vaikka kuinka paljon hammaslääkäri puuduttaisi!
Ollos huoleti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sara kirjoitti:

vaikuttaako epillerieden tehoon hammaslääkärin puudutusaine? :D tyhmä kysymys varmaan,mutta vaivaa silti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu