Millaista työtä noi on? Noita palvelujahan yrityksille tarjoaavat mm. Securitas, Falck, Turvatiimi ja ISS. Menen tuollaisesta aulapalveluhenkilön työpaikasta haastatteluun ensi maanantaina, niin olisi kiva kuulla jos jollain olisi kokemuksia kyseisestä työstä.
Onko miten kiireistä? Millainen palkkaus? Tykkäätkö/tykkäsitkö työstä? Mitä huonoja puolia? jne. Kiitos jo etukäteen vastauksista :) Voin kertoa sitten täällä miten haastattelu meni.
Aulapalvelu/reseptionisti
3
2558
Vastaukset
- tommoistakin
Istut yrityksen tai viraston aulassa tiskin takana, tervehdit sisääntulevia vieraita, kysyt mihin ovat menossa, kirjaat heille vierailijakortin ja opastat eteenpäin. Et laske asiattomia sisään, etkä asiallisia väärille osastoille harhailemaan. Ulosmenijöiltä pyydät vierailijakortit pois ja toivotat hyvää päivän jatkoa. Siinä sivussa vahdit ettei henkilökuntaovista kulje kukaan ilman henkilökuntakorttia ja vastailet puhelimeen ja kysymyksiin. Tilailet taksejakin joillekin.
- vielä lisää
Niin, kun menet mainitsemiesi firmojen kautta, olet nimikkeeltäsi vartija ja palkkaus on yleensä vähintään taso kolme tuolta:
http://www.vartijat.com/vartijates.htm
- Kyrpiintynny
orjatyötä ja asiakkaat ovat k-päitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645240Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti692485- 2682406
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362359Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191694Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191488Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai521084Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131043- 891016
- 66947